koparka helium

Koparka HNT (Helium) – jak otrzymać ją od firmy iHubGlobal?

Już od kilku lat kopanie kryptowalut staje się coraz bardziej popularne. Ceny koparek wykonujących jałowe obliczenia szybują w górę, a ilość zużywanego prądu sprawia, że ekolodzy łapią się za głowę. Tymczasem pojawia się okazja, aby otrzymać urządzenie budujące w pełni użyteczną sieć, zużywające tyle prądu, co zwykła żarówka i pozwalające zarabiać solidne pieniądze. Koparka HNT (Helium) spełnia wszystkie te warunki.

UWAGA! AKTUALIZACJA (18.10.2022): Ten artykuł został napisany ponad rok temu. Z perspektywy czasu okazało się, że firma iHubGlobal do tej pory nie spełniła swoich zapowiedzi i nadal nie wysłała koparek do polskich klientów. Być może jest to spowodowane problemami z siecią Helium, spadającą wartością coina HNT oraz coraz niższą opłacalnością całego przedsięwzięcia. Jeśli chcesz zapoznać się z ogólną ideą tematu, to oczywiście zapraszam do lektury. Jeśli jednak interesują Cię bardziej aktualne możliwości zarobku, to polecam raczej dwa najświeższe tematy: Streakk oraz Tupan. KONIEC AKTUALIZACJI

Pewnie zastanawiasz się jak to możliwe, że możesz otrzymywać wynagrodzenie za postawienie w swoim mieszkaniu urządzenia, które nie jest nawet Twoją własnością. Jest tu oczywiście kilka haczyków, o których później. Zapewniam Cię jednak, że projekt jest bardzo dobrze przemyślany, a docelowo wszyscy na nim skorzystają. Aby dobrze wszystko zrozumieć, pozwól, że wytłumaczę Ci najpierw koncepcję tzw. Internetu Rzeczy (ang. Internet of Things).

iHub Global – firma budująca sieć dla Internet of Things

Sprawcą całego zamieszania jest firma iHub Global. Buduje ona na całym świecie infrastrukturę, z której będą mogły korzystać urządzenia Internet of Things (urządzenia IoT).

Internet of Things – co to jest?

Zauważ, że komputery osobiste już dawno przestały być jedynymi sprzętami korzystającymi z Internetu. Coraz więcej urządzeń musi być on-line, aby poprawnie funkcjonować. Są to np. inteligentne sprzęty AGD, miejskie hulajnogi, rowery miejskie czy samochody. Wszystkie te urządzenia potrzebują (lub w przyszłości będą potrzebowały) komunikować się ze sobą, wymieniać danymi lub chociażby udostępniać swoją lokalizację.

Ocenia się, że na świecie może być nawet 50 mld urządzeń podłączonych do sieci, a cała branża już w 2019 roku była warta 1,3 biliona dolarów. Skąd jednak omawiane urządzenia biorą dostęp do sieci?

Domowe sprzęty mogą korzystać z sieci Wi-Fi (telewizory, lodówki, odkurzacze), ale te istniejące w przestrzeni publicznej (hulajnogi, samochody, opaski lokalizacyjne i wiele innych) potrzebują innego źródła dostępu do sieci. Obecnie do określania swojej lokalizacji używają one systemu GPS, który ma swoje ograniczenia (np. zużywa dużo energii, słabo działa wewnątrz pomieszczeń). Dostęp do sieci zapewniają im z kolei maszty telefonii komórkowej w usłudze internetu mobilnego. Korzystanie z obu tych rozwiązań jest drogie i nie zawsze efektywne.

Budowa sieci dla Internet of Things

Twórcy projektu Helium postanowili rozwiązać ten problem i zbudować ogólnoświatową sieć dla urządzeń IoT. Zdecydowano, że będzie ona budowana w standardzie LoRaWAN (sieć dalekiego zasięgu i małej mocy), a kluczowym jej elementem będzie sieć punktów dostępowych zwanych hotspotami. Każdy hotspot jest połączony z Internetem i daje dostęp do sieci dla urządzeń IoT w promieniu od kilkuset metrów do kilkunastu kilometrów.

Sam przyznasz, że rozmieszczenie milionów hotspotów na całym świecie jest nie lada wyzwaniem, tym bardziej że urządzenia muszą być rozlokowane dość gęsto, szczególnie na terenach miejskich. Na szczęście hotspoty te są niewielkimi urządzeniami i w wyglądzie przypominają zwykłe routery.

koparka Helium
RAK Hotspot Miner – używany do budowy sieci dla Internet of Things

Jak widzisz, nie ma konieczności budowania specjalnych masztów dla tych urządzeń, gdyż mogą być umieszczane po prostu wewnątrz mieszkań (może być również do nich dołączona antena wystawiana na zewnątrz dla zwiększenia zasięgu). Po co jednak ktoś miałby zgadzać się na trzymanie takiego urządzenia we własnym domu? Otóż właściciele hotspotów są wynagradzani za poprawne działanie hotspotu i otrzymują w zamian kryptowalutę Helium (HNT).

iHub Global – strategia firmy

W celu rozbudowy sieci firma iHub Global udostępnia zainteresowanym osobom urządzenia do stawiania hotspotów. Koszt urządzenia jest w pełni pokrywany przez inwestorów, którzy w zamian otrzymają część zysków w postaci kryptowaluty HNT wydobywanej przez te urządzenia. Dzięki temu iHub Global może obecnie wysyłać koparki HNT osobom, które zadeklarują postawienie ich w swoich mieszkaniach. Ty jako opiekun hotspotu (host) możesz otrzymać 25% wydobytej kryptowaluty, a reszta trafi do samej firmy, inwestorów i innych osób.

Koparka HNT – jak na niej skorzystać?

Firma iHub Global udostępnia Ci możliwość stworzenia własnego punktu dostępu i czerpania z niego regularnych zysków. Po ostatnich wzrostach koparka HNT umieszczona w dobrej lokalizacji wydobywa kryptowaluty o wartości średnio 200-1000$ miesięcznie.

Tak jak pisałem wcześniej, zasięg hotspotów wynosi od kilkuset metrów do kilkunastu kilometrów. Nie ma więc sensu umieszczanie dwóch urządzeń bardzo blisko siebie. Firma określa minimalny dystans między hotspotami na ok. 350 metrów. Obecnie prowadzone są rezerwacje lokalizacji pod przyszłe punkty dostępowe.

Jeśli u żadnego z Twoich sąsiadów nie stoi jeszcze koparka HNT, możesz zarezerwować miejsce dla siebie i czekać na kontakt z firmy. W momencie wysyłki będziesz musiał ponieść pewne opłaty, ale o tym później. Po otrzymaniu paczki podłączasz urządzenie do prądu, łączysz z siecią domową i stawiasz na parapecie okna, najlepiej montując na zewnątrz dodatkową antenę wzmacniającą sygnał. Od tej pory urządzenie pracuje, zapewniając zasięg sieci bezprzewodowej dla urządzeń IoT i generuje dla Ciebie dodatkowe dochody. Wykopane kryptowaluty możesz sprzedać na giełdzie (np. Binance) lub czekać na dalszy wzrost ich wartości. W przyszłości będzie również możliwość zamówienia karty płatniczej, przy pomocy której będziesz mógł płacić bezpośrednio w sklepach wykopanymi kryptowalutami.

Koparka HNT od iHubGlobal – ile można zarobić?

Bazowe wynagrodzenie w systemie stanowią kryptowaluty wykopane przy pomocy własnego hotspotu. Możesz też zarabiać dodatkowo, promując tę możliwość wśród swoich znajomych.

Własny hotspot – zarobki

Opiekun hotspotu zarabiać będzie bezwarunkowo 25% całej wartości kryptowalut wydobytych przy pomocy swojego punktu dostępowego. Nominalna wartość wydobycia będzie z kolei zależała od kilku czynników.

Od czego zależy wynagrodzenie?

Ilość kryptowalut wydobywanych przez dany hotspot zależy od sposobu umieszczenia urządzenia, ilości innych hotspotów w okolicy oraz ilości urządzeń IoT korzystających z hotspotu. Jesteśmy wynagradzani za komunikację z innymi hotspotami i pokrycie swoim zasięgiem jak największego terenu.

Koparka HNT powinna zatem być umieszczona w takim miejscu, aby miała jak największy zasięg na zewnątrz budynku. Najprostszym rozwiązaniem jest postawienie jej na parapecie okna. Lepszy zasięg da jednak na pewno wystawienie urządzenia lub samej anteny na zewnątrz lub umieszczenie na większej wysokości.

Warto też przeanalizować lokalizacje sąsiadujących hotspotów (dokładną mapę zobaczysz po zalogowaniu) i skierować swój hotspot w ich kierunku, aby mogły się swobodnie komunikować. Największe zarobki generują hotspoty z dodatkowymi antenami zewnętrznymi wzmacniającymi sygnał.

Ile średnio zarabia koparka HNT?

Po zarejestrowaniu się będziesz mógł zobaczyć mapę wszystkich działających lub planowanych hotspotów. Po kliknięciu w działający hotspot możesz zobaczyć dokładne informacje o jego zarobkach.

koparka Helium
Zarobki jednego z białostockich hotspotów

Dzięki jawności tych informacji jesteśmy w stanie oszacować obecne zarobki właścicieli hotspotów. W powyższym przypadku widać, że koparka HNT zarobiła dla swego właściciela 24.52 HNT w ciągu ostatnich 30 dni. W przeliczeniu oznacza to aż 2000 zł. Pamiętaj, że korzystając z urządzenia od iHub Global, zarobisz 25% tej kwoty.

Śledząc inne hotspoty, zauważyłem, że miesięczne zarobki hotspotów znajdujących się w otoczeniu innych urządzeń oscylują mniej więcej w zakresie 200$ – 1000$, choć zdarzają się nawet wartości powyżej 1500$. Dokładne dane możesz sprawdzić po rejestracji w systemie.

Niektóre hotspoty nie mają żadnych sąsiadów w swojej okolicy i one zarabiają nie więcej niż 20$ miesięcznie. Jeśli jednak nie mieszkasz na głębokiej prowincji, nie przejmuj się tym szczególnie, gdyż ilość hotspotów szybko rośnie i prędzej czy później pojawią się inne punkty dostępowe w Twojej okolicy. Możesz również przyspieszyć ten proces zachęcając znajomych ze swojej miejscowości do postawienia własnych hotspotów, a wtedy też dodatkowo na tym zarobisz.

Jak będą wyglądać zarobki w przyszłości?

Powyższe obliczenia zakładają oczywiście, że uzyskaną kryptowalutę będziesz sprzedawał na bieżąco po aktualnym kursie, wynoszącym obecnie ok. 45$. Co dwa lata ilość HNT wypłacanego właścicielom hotspotów będzie się zmniejszać o połowę, co zazwyczaj powoduje wzrost wartości kryptowaluty. Być może warto więc będzie zaczekać nieco ze sprzedażą.

W kontekście przyszłych zarobków negatywnym zjawiskiem jest z kolei zwiększająca się liczba hotspotów. System wynagrodzeń działa w ten sposób, że istnieje stała pula, która co jakiś czas jest dzielona pomiędzy wszystkie hotspoty. Z czasem więc każda koparka HNT będzie zarabiać coraz mniej HNT. Ostatecznie wartość wynagrodzeń będzie kształtował rynek, ponieważ urządzenia IoT będą płacić hotspotom za korzystanie z sieci wyłącznie przy pomocy kryptowaluty HNT. Jest to kolejny czynnik, który może podnosić w przyszłości jej wartość.

Koparka HNT – koszty

Mimo wysokiego kosztu urządzeń (widziałem ogłoszenia sprzedaży urządzeń w cenie 6-8 tys. zł), korzystając z oferty iHub Global, kopanie kryptowalut jest bardzo tanie. Przy koparkach kryptowalut często podnoszoną kwestią jest koszt zużytego prądu. W tym wypadku nie jest to problemem, ponieważ koparka HNT jest urządzeniem o mocy zaledwie 5W. W skali miesiąca zużyjemy więc 3,6 kWh, co zwiększy rachunki za prąd o ok. 3 zł.

Jeśli chodzi o koszt dostarczenia urządzenia, to firma proponuje do wyboru dwie opcje:

Opcja nr 1 – Leasing:

 • Opłata startowa: 99$
 • Opłata miesięczna: 18$/miesiąc przez 36 miesięcy

Opcja nr 2 – Depozyt:

 • Opłata startowa: 99$
 • Depozyt (kaucja): 400$
 • Depozyt w tej opcji będzie zwrotny, lecz jeszcze nie wiadomo po dokładnie po jakim okresie (na pewno nie mniej, niż 6 miesięcy)

Firma nie będzie zarabiać na opłacie startowej, ponieważ w zamian za nią otrzymasz jedną z dwóch anten wzmacniających sygnał do wyboru. Dzięki temu dochody generowane przez Twoje urządzenie mają szanse być w górnym zakresie podawanych wcześniej widełek.

Wprowadzenie opłaty za urządzenie (depozyt lub opłata miesięczna) jest spowodowane sytuacją, która pojawiła się w USA. Po wysłaniu 7 tysięcy urządzeń, okazało się tam, że aż 2 tysiące osób nie zadało sobie nawet trudu podłączenia hotspotu do sieci. Spowodowało to duże straty samej firmy i wymogło zastosowanie jakiegoś rodzaju zabezpieczenia.

System rekomendacji

Wspominałem wcześniej, że istnieje możliwość dodatkowego zarobku w przypadku rekomendowania hotspotów od iHub Global swoim znajomym. Po rejestracji uzyskujesz własny link rejestracyjny, który możesz im wysyłać, podsyłając np. jednocześnie ten artykuł.

W zamian za polecenie będziesz zarabiał cześć kryptowalut wydobytych przez urządzenia swoich znajomych. W zależności od ilości zaproszonych osób możesz zarabiać od 20% aż do 35% wartości monet wydobywanych przez ich hotspoty. Zauważ, że cudza koparka HNT może więc zarabiać dla Ciebie nawet więcej, niż Twoja własna! Opłaca się zatem budować sieć, ale oczywiście nie jest to konieczne.

Szczegóły planu wynagrodzeń z systemu rekomendacji znajdziesz pod tym linkiem.

Kryptowaluta Helium (HNT)

Kryptowalutą Helium możemy handlować na kilkunastu giełdach, w tym na tej największej – Binance. Dokładne zasady działania kryptowaluty Helium (HNT) opisane są w tym miejscu. Ja natomiast omówię je tutaj w skrócie.

Obecnie na rynku znajduje się ok. 101 milionów monet, a docelowa ich ilość będzie wynosić 223 miliony. Ilość wydobywanej kryptowaluty zmniejsza się dwukrotnie co 2 lata (tzw. halving). Pierwszy halving miał miejsce 1 sierpnia 2021 roku i spowodował, że miesięcznie wydobywa się nie 5 milionów HNT, ale już tylko 2,5 miliona. Taka ilość będzie wydobywana aż do kolejnego halvingu, który nastąpi 1 sierpnia 2023 roku.

Obecnie co 30 minut wydobywanych jest 1736 HNT, które w większości dzielone są pomiędzy właścicieli wszystkich działających hotspotów, których z kolei obecnie jest ok. 340 tysięcy (stan na 22.11.2021). Docelowo firma planuje utworzyć 20 milionów hotspotów na całym świecie, a zatem plan budowy sieci został zrealizowany dopiero w niecałych 2%.

Każda koparka HNT jest wynagradzana nowatorską metodą Proof-of-Coverage. Polega ona na tym, że hotspoty wymieniają między sobą pewne pakiety danych, weryfikując wzajemnie poprawność swojego działania. Im częściej koparka HNT uczestniczy w takim procesie, tym większe wynagrodzenie może otrzymywać. Opłaca się zatem, aby dana koparka HNT komunikowała się z jak największą liczbą innych hotspotów.

Koparka HNT będzie również wynagradzana za przesyłanie danych i obsługę urządzeń IoT, do czego przecież docelowo została stworzona. Urządzenia IoT będą płacić hotspotom za pomocą kryptowaluty HNT. Dzięki temu możemy podejrzewać, że wartość kryptowaluty w przyszłości powinna wzrastać.

Koparka HNT od iHubGlobal – gdzie jest haczyk?

Na pierwszy rzut cała akcja wygląda aż zbyt pięknie, aby mogła być prawdziwa. Wystarczy przecież zgłosić się po urządzenie i podłączyć je do internetu, aby zarabiać nawet kilkaset złotych miesięcznie. W dodatku analiza modelu biznesowego jasno pokazuje, że firmie rzeczywiście opłaca się dzielić swoim zyskiem z hostami w celu zbudowania sieci. Gdzie zatem jest największy haczyk?

Kto pierwszy, ten lepszy!

Firma iHub Global jasno określa, że odległość pomiędzy hotspotami nie powinna być mniejsza, niż 350 metrów. Nie ma dla nich sensu inwestowanie w dwa urządzenia stojące w sąsiednich blokach i pokrywające zasięgiem ten sam teren. Trzeba się zatem spieszyć, aby żaden z sąsiadów nas nie uprzedził!

Po zarejestrowaniu możemy zobaczyć mapę z dokładnymi lokalizacjami wszystkich działających hotspotów. Dla przykładu sprawdźmy mapę Lublina i okolic:

Działające hotspoty w Lublinie

Cała mapa jest podzielona na sześciokąty – tzw. plastry miodu. Jeśli dany plaster jest wyświetlany na mapie, to znaczy, że na jego terenie działa już co najmniej jedna koparka HNT. Nie oznacza to jednak, że wszystkie lokalizacje wewnątrz plastra są już niedostępne dla innych użytkowników. Na dobrze zurbanizowanych obszarach widziałem nawet po kilkanaście aktywnych hotspotów na terenie jednego plastra. Dokładne lokalizacje działających hotspotów oznaczone są na tej mapie turkusowymi kropkami. Po kliknięciu w te kropki możemy sprawdzić dokładne zarobki danego hotspotu.

Aby zobaczyć, jak szybko rozwija się sieć, dodajmy do tej mapy wszystkie lokalizacje, które zostały już zarezerwowane na hotspoty iHubGlobal:

Aktywne oraz zarezerwowane lokalizacje w Lublinie

Rezerwacje są na tej mapie oznaczone kolorem pomarańczowym. Jak widać, planowanych hotspotów jest w Lublinie o wiele więcej. Nadal jednak istnieje bardzo dużo miejsca na nowe lokalizacje. Wystarczy, że mieszkasz dalej niż ok. 350 metrów od dowolnej z tych kropek, a w ciągu kilku minut będziesz mógł zarezerwować swoją lokalizację. W kolejnym rozdziale pokażę Ci, jak to zrobić.

Możliwy długi czas oczekiwania

Cała akcja z hotspotami od iHubGlobal ruszyła na początku sierpnia 2021 roku. Trwający globalny kryzys na rynku półprzewodników utrudnia produkcję, a ilość zamówień jest ogromna. Przy zamawianiu podobnego urządzenia na własną rękę należy liczyć się z przynajmniej 6-miesięcznym oczekiwaniem na wysyłkę. Firma iHubGlobal nawiązała jednak współpracę z kilkoma fabrykami, dzięki czemu w niedługim czasie uzyska 200.000 urządzeń, a jej plan zakłada wysyłkę miliona hotspotów do końca 2022 roku.

Na evencie 6.11.2021 w Las Vegas, podczas którego miało miejsce oficjalne wystartowanie projektu, firma przedstawiła wstępny plan wysyłki, który wygląda następująco:

Harmonogram wysyłki Hotspotów

Hotspoty nie będą wysyłane w kolejności chronologicznej zgłoszeń. Każda zarezerwowana lokalizacja uzyska swoją punktację określającą jej potencjał zarobkowy. Urządzenia będą wysyłane w pierwszej kolejności do lokalizacji o najwyższym potencjale. Firmie zależy po prostu na tym, aby osoby z nią współpracujące mogły pochwalić się solidnymi zarobkami, a inwestorzy finansujący urządzenia szybciej uzyskali zwrot z inwestycji.

Dobrą wiadomością jest to, że nie musisz czekać na otrzymanie przesyłki, aby rejestrować w systemie swoich znajomych. Teraz jest więc najlepszy okres na zarezerwowanie swoich lokalizacji oraz budowanie sieci rekomendacji. Gdy pierwsze osoby będą już otrzymywały urządzenia, skupimy się na jak najlepszej ich instalacji oraz dalszych krokach.

Jedna osoba = jedna koparka HNT

Obecnie każda osoba rejestrująca się w systemie ma prawo do zarezerwowania jednej lokalizacji i otrzymania jednego hotspotu. Ma się to natomiast zmienić w przyszłości. Na ten moment, jeśli masz dostęp do wielu mieszkań (np. posiadasz kawalerki na wynajem itp.), rekomenduję Ci, abyś zarejestrował zaufane osoby ze swego linku rejestracyjnego i zarezerwował wszystkie dostępne lokalizacje w ten sposób.

Nikt nie obiecuje złotych gór

Jeśli liczysz już w myślach zarobione pieniądze, to przystopuj nieco i uświadom sobie kilka faktów:

 • Zarobki z hotspota nie są w żaden sposób gwarantowane
 • Ilość wydobywanych kryptowalut zależy w dużej mierze od lokalizacji i sposobu montażu urządzenia (im wyżej i im bardziej otwarta przestrzeń, tym lepiej)
 • Ilość wydobywanych HNT przypadających na hotspot będzie się sukcesywnie zmniejszać
 • Nie wiemy czy cena HNT wzrośnie, aby zrekompensować powyższe (choć jest to dość prawdopodobne)

Ciągle zdobywamy nowe informacje…

Sprawa jest dość świeża i ciągle jeszcze uzyskujemy odpowiedzi na niektóre pytania. Temat jest jednak na tyle ciekawy, pilny i pozbawiony ryzyka, że mimo to postanowiłem powiadomić Cię o tej możliwości.

Nie wiem jeszcze na przykład, w jaki sposób będą weryfikowane poszczególne zarezerwowane adresy. Na razie otrzymałem informację, że nie trzeba być wcale właścicielem nieruchomości, aby założyć tam hotspot. Firma informuje, że przed wysyłką trzeba będzie podpisać umowę i zweryfikować swoją lokalizację. Przy rezerwacji hotspotu, jak na razie należy zaakceptować Regulamin.

Przykładowo problematyczna może się też okazać sytuacja, w której utracimy dostęp do naszej lokalizacji np. w wyniku przeprowadzki. Nie uzyskałem na razie informacji jak takie sytuacje będą rozwiązywane.

Wzór umowy sprzed kilku miesięcy jest do pobrania tutaj. Będzie on jednak na pewno zmodyfikowany. Wiemy, że prawnicy firmy jeszcze pracują nad ostatecznym kształtem umowy, biorąc również pod uwagę, że w UE jest nieco inna sytuacja prawna, niż w USA.

Gdy będę już znał odpowiedzi na te oraz inne pytania, będę uaktualniał ten artykuł. Teraz najważniejsze jest, aby szybko się zarejestrować i zarezerwować swoją lokalizację. Gdy już to zrobisz, możesz od razu powiadomić o tym swoich znajomych, aby zwiększyć swoje przyszłe zarobki.

Rezerwacja hotspotu krok po kroku

Aby zarezerwować swoją lokalizację i móc budować swoją sieć, wykonaj następujące kroki:

1. Zarejestruj się w iHub Global, klikając poniższy przycisk:

Po przejściu na stronę kliknij w przycisk „Join iHub Global”.

Na kolejnym ekranie wybierz opcję „Host / Affiliate” po prawej stronie. Podaj swoje podstawowe dane (imię, nazwisko, e-mail, telefon, login, kraj, hasło), zaznacz „I agree to iHub Global’s Terms of Service” oraz kliknij przycisk „Register and agree to terms of service”. Po rejestracji będziesz musiał jeszcze potwierdzić swój adres e-mail klikając w link, który przyjdzie na Twoją skrzynkę.

2. Zarezerwuj swoją lokalizację

Bardzo ważnym etapem rejestracji jest zarezerwowanie swojej lokalizacji. Bez tego kroku nigdy nie otrzymasz swojego urządzenia!

Po zalogowaniu musisz odnaleźć przycisk „Reserve your Hotspot Location” w menu „Getting Started”. Kliknij.

Kliknij „Reserve your Hotspot Location”

Na kolejnym ekranie będziesz musiał podać wszelkie potrzebne dane. W pole „Shipping address” wpisz adres, pod który ma zostać wysłana przesyłka. Podaj kod pocztowy, miasto i pełny adres. Kliknij „Search” i zaznacz poniżej właściwy adres. W razie problemów możesz podać dodatkowo numer mieszkania w polu „Unit # or Apt #”. Pod spodem w ten sam sposób podaj adres, pod którym zamierzasz zainstalować hotspota. Po prawej stronie zaznacz wszystkie zgody i kliknij „Reserve Hotspot”.

Rezerwacja lokalizacji dla hotspotu

W przypadku poprawnej rezerwacji powinieneś zobaczyć komunikat potwierdzający, a w miejscu wcześniej wspomnianego menu zobaczyć napis „Your Hotspot Location is reserved”. Po jakimś czasie na mapie w Twojej lokalizacji powinna się pojawić pomarańczowa kropka.

Wygląd menu po poprawnym zarezerwowaniu lokalizacji

Może się zdarzyć, że po kliknięciu „Reserve Hotspot” ujrzysz czerwony komunikat „A reservation exists nearby this location, so it is not eligible to be reserved.” Oznacza to, że ktoś w Twojej okolicy posiada już aktywny hotspot lub rezerwację. Niestety spóźniłeś się i raczej nic się już nie da z tym zrobić, chyba że masz fizyczny dostęp do jakiejś innej lokalizacji.

Nie martw się jednak tym szczególnie, ponieważ nadal możesz zarabiać na tym projekcie. Szukaj znajomych, którzy mieszkają w innym miejscu i powiedz im o tej możliwości, rejestrując ich ze swojego linku.

3. Rekomenduj znajomym iHub Global!

Pamiętaj, że firma sowicie wynagradza osoby, które pomagają w rozwoju sieci. Będziesz zarabiał od 20% do 35% kryptowalut wydobytych przez wszystkie hotspoty postawione z Twojej rekomendacji. To prawie jakbyś sam miał kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt hotspotów!

Aby zarekomendować znajomemu tę możliwość, zaloguj się i odnajdź po lewej stronie w menu swój link afiliacyjny:

Tu znajdziesz swój link afiliacyjny

Pomocą w zaproszeniu znajomego może być chociażby podesłanie mu tego artykułu wraz z Twoim linkiem afiliacyjnym.

Jeśli nie masz czasu, chęci lub pomysłu na rozwijanie swojej struktury, a mimo to zależy Ci na jej posiadaniu, to napisz do mnie. Przedstawię Ci pewną propozycję.

Po zarezerwowaniu swojej lokalizacji oczekuj na kontakt z firmy w sprawie podpisania umowy i wysłania przesyłki. Nastąpi to w momencie startu programu w Polsce.

Podsumowanie

Propozycja firmy iHubGlobal wydaje mi się bardzo ciekawą okazją. Nikt co prawda nie gwarantuje tu wielkich zarobków, ale model działania firmy wygląda bardzo uczciwie. Ekscytująca jest również myśl o braniu udziału w budowie nowej sieci bezprzewodowej dla inteligentnych urządzeń.

Ważnym aspektem jest bardzo ciekawy system rekomendacyjny, dzięki któremu chętni mogą zbudować dodatkowy dochód pasywny.

Należy przyznać, że projekt zawiera też kilka niewiadomych, takich jak poziom osiąganych zarobków lub też termin dostarczenia zamawianych urządzeń. Wszystkie te problemy są jednak niczym, jeśli weźmiemy pod uwagę brak jakiegokolwiek ryzyka. W razie zmiany decyzji zawsze możesz po prostu wycofać swoją rezerwację.

W żadnym wypadku nie chcę Cię do niczego namawiać. Decyzję jak zwykle musisz podjąć sam. Ja po prostu przedstawiam Ci możliwie najrzetelniej kolejną możliwość na zbudowanie dochodu poza etatem. Osobiście tymczasem zarezerwowałem swoje miejsce w programie i czekam, co wydarzy się dalej 🙂

Jeśli uważasz ten artykuł za wartościowy i chciałbyś mnie wesprzeć, możesz postawić mi kawę 😉

Jeśli natomiast chcesz być informowany na bieżąco o nowościach na blogu, zostaw poniżej swojego maila:

Powiązane artykuły

streakk staking crypto

STREAKK – Staking kryptowalut na bezpiecznym portfelu

Wartość rynku kryptowalut szacuje się obecnie na ponad 1 bilion dolarów. Spora część tych aktywów

Zeniq/Tupan Minting – czy warto inwestować?

Pomimo spadków na rynku kryptowalut, branża blockchain nadal aktywnie się rozwija. Budowane są systemy, które
programy partnerskie

Programy partnerskie – co to jest i jak na nich zarabiać?

Programy partnerskie stały się już kilka lat temu dość popularną formą zarabiania przez internet. W

10 thoughts on “Koparka HNT (Helium) – jak otrzymać ją od firmy iHubGlobal?”

 1. Jest też coś takiego jak Zeniq. Mój link referencyjny: safir.com/ref/2ni9cvwqcw (jak ktoś sobie utworzy konto, wtedy może zapraszać za pomocą swojego linka i go publikować).
  To dubajski projekt, są w to zaangażowane jakieś firmy niemieckie i 40% ma bank inwestycyjny należący do dubajskiej rodziny królewskiej. W planach oprócz kryptomonet jest także tokenizacja gospodarki i administracji Dubaju na blockchainie tej waluty. Może ona też stać się równoległą kryptowalutą Dubaju, wydajnościowo jest przystosowana do wystarczającej ilości transakcji na sekundę i współpracy z terminalami płatniczymi. W planach jest też powstanie giełdy, w której zeniki będą udziałem w zyskach, oraz możliwość wydawania kart płatniczych (podobno już jakieś pierwsze karty są, ale nie widziałem tego na swoim koncie).

  Ogólna idea jest taka, że kupuje się huby, czyli coś w rodzaju koparek. One wybijają monety Zeniq (to forma wydobycia nie wymagająca mocy obliczeniowej, chyba PoS się to nazywa). Zeniki można sprzedawać na coraz większej ilości giełd, od początku na Uniswap.
  Taki jeden pełny wirtualny hub za 1500 euro wybija aktualnie około 22 zeniki na dobę. Z tego co wyliczałem, zwróci się za nieco ponad pół roku. Można też poczekać i sprzedać zeniki później, kiedy będą warte kilkadziesiąt lub kilkaset razy więcej, bo całkowita ilość jest ograniczona. Ilość wybijanych zeników powoli spada, ale ich cena rośnie. Ci, którzy zakupili huby kilka miesięcy temu, to mieli zwrot w 3…4 miesiące, już im się zwróciło i tylko generuje zyski, więc już się nie stresują 🙂
  Są też huby 1/2, 1/4, itd., do 1/32 za 100 euro.
  Istnieje też hub w formie tableta za 2000 euro, z portfelem kryptowalutowym, wtedy przysyłają do domu.
  Ja mam wirtualne huby, aktualnie 1, 1/2 i 1/4, w przyszłym tygodniu zamierzam dokupić kolejny pełny. Po miesiącu w zenikach zwróciło mi się kilkanaście procent, gdybym teraz chciał je sprzedać.

  Za zaproszenie osoby przez własny link referencyjny dostaje się jakieś pieniądze, bodajże 10% tego co zaproszona osoba kupiła. Jeśli ona zaprosi, to ona też dostanie itd. Można to wypłacić, albo kupić kolejne huby, jak się chce.

  1. Również się interesowałem tym tematem, ale ostatecznie decyzja jest na NIE.

   [AKTUALIZACJA W KOMENTARZU PONIŻEJ!]

   Ilość kopanych monet cały czas spada – zarówno z czasem jak i z numerem zakupowanej koparki. O ile w maju 2021 zwrot inwestycji następował w 80 dni, tak teraz stopa zwrotu wynosi już tylko ok. 40% w skali roku i ciągle spada. Oczywiście można wchodzić, ale ja osobiście nie rekomenduję. Konieczność własnej inwestycji przy niewielkim potencjale zysku i sporym ryzyku (nikt nie zagwarantuje, że wartość coina będzie rosnąć, a tylko w takim przypadku stopa zwrotu nie zmniejszy się w przyszłości).

   [AKTUALIZACJA W KOMENTARZU PONIŻEJ!]

   1. Jeszcze odnośnie ZENIQ – kilka dni po wejściu na giełdę PancakeSwap cena kopanego coina wzrosła pięciokrotnie, co w oczywisty sposób zmienia sytuację – obecnie stopa zwrotu powinna wynosić ok. 200% w skali roku, a koszt wejścia pozostaje taki sam.

    Ja dziś wszedłem w ten projekt. Jeśli ktoś jeszcze ma ochotę, to zapraszam do rejestracji tutaj: https://safir.com/ref/p8cxbt1ium

    Więcej o projekcie: https://drive.google.com/file/d/1Pu5SxVDTyPSUONcO5FSi5y9t2m1bYP-3/view?fbclid=IwAR3dgX3HLevI-KSd6cm0x-krdaPqgJygvbaXzVrOfpvWnuxBnXIQyAbls6k

    Możliwe, że opiszę szerzej ten projekt w oddzielnym artykule, o ile rentowność nadal będzie się utrzymywać na takim poziomie. Póki co w kolejce mam dwa inne artykuły.

 2. Ciekawe,chyba,ze to jest trick na wyłudzenie danych osobowych,adresów i w końcu danych finansowych?Bo przecież muszą gdzieś coś przelewać w końcu?Co to jest za firma?Jakieś info?

  1. Też o tym myślałem… Dużo ludzi się rejestruje i podaje swój adres, adres mailowy oraz telefon. Z drugiej strony jest wiele prostszych sposobów na wyłudzenie takich danych 😉 Nie trzeba budować zaawansowanej strony i organizować eventu w Las Vegas 😉

   Odnośnie danych finansowych nie ma tu żadnych obaw – wynagrodzenie jest w kryptowalucie HNT, więc jedyną „daną finansową” będzie adres portfela i to dopiero po aktywacji urządzenia.

 3. Nie trzeba dużego wysiłku jednak cokolwiek sprawdzić w Internecie.Zobacz.
  https://www.bleepingcomputer.com/forums/t/757379/is-ihub-globals-hotspot-and-hnt-mining-legit/#ipboard_body
  Tego wystarczy,ze ja tego nie chce.Niestety to jest bardzo podejrzany „buznes”,ani żadnym znajomym nie będę rekomendował.Tobie też radze wycofać ten wpis,abyś nie miał przykrości…Generalnie dziękuje za info,oczywiście,ale „too good to be true”

  1. Przejrzałem to forum – można się zgadzać albo nie. Autor posta najpierw próbuje sugerować, że firma jest totalnym krzakiem, a potem twierdzi, że jeśli już wyśle urządzenia, to pewnie włamie się do sieci domowej. No to niech się zdecyduje – albo jest krzakiem, albo rzeczywiście będzie wysyłać urządzenia. Sądzę, że model biznesowy jest zbyt dobry dla firmy, żeby kombinować jeszcze coś dodatkowo. Przypominam, że do iHub Global ma iść prawie połowa HNT z wszystkich wysłanych urządzeń. To będą ogromne kwoty.

   Autor posta mocno powołuje się też na inny artykuł ze strony valforex.com, gdzie z kolei nie ma w zasadzie żadnych konkretów, a na koniec jest zaproszenie do lokowania swoich pieniędzy m.in. w boty tradingowe. Z resztą nawet na tym forum piszą, że cała ta strona jest podejrzana.

   Żeby było jasne – nie zamierzam nikogo przekonywać, że firma jest na 100% godna zaufania i nie wywinie nigdy żadnego numeru. Ale jaka firma taka jest? Ostatnio Idea Bank, w którym miałem konto firmowe też wywinęła mi dobry numer – przenoszą mnie do innego banku i w ostatniej chwili informują (a w zasadzie sam musiałem to wyszukać w dokumentach), że nowe konto będzie w moim przypadku kosztować ok. 140 zł/m-c, gdzie dotychczas było to 8 zł/m-c. Muszę więc teraz szukać innego banku i aneksować kilkadziesiąt umów z prywatnymi osobami, żeby zmienić nr konta do wpłat. Czy to znaczy, że nie założę już konta w żadnym banku, bo jest to ryzykowne?

   Ja uważam iHubGlobal za ciekawą okazję bez ryzyka, ale oczywiście nie każdy musi podzielać to zdanie. Nie polecam wchodzić w żaden temat, w którym ewentualne ryzyko miałoby przerastać daną osobę, powodować w niej strach itd. Każda inwestycja niesie ze sobą ryzyko – w najlepszym wypadku ryzyko bezpowrotnej straty czasu na zapoznanie się z nią. Całe nasze życie i każda decyzja to kalkulowanie stosunku potencjalnych zysków do potencjalnego ryzyka. Jedni mają większą tolerancję, inni mniejszą i jest to indywidualna sprawa.

  1. Jesteśmy obecnie w przededniu wysyłki pierwszych urządzeń do Polski. Na razie są one wysyłane w trybie pilotażu osobom, które zadeklarowały chęć udziału w tzw. programie VIP (koszt startowy 400$, dochód 50% wykopanych HNT), a zaraz potem w kolejce jest wysyłka w standardowym trybie – na opisanych w artykule warunkach.

   Nadal można jeszcze aplikować o rezerwację lokalizacji (choć miejsca jest coraz mniej) i czekać na maila z informacją o starcie wysyłki i prośbą o potwierdzenie chęci udziału.

   Ogólnie sieć HNT przechodzi obecnie zmiany prowadzące do przejścia na tzw. Lighting Network – powoduje to przejściowe problemy i obniżenie ilości wykopywanych monet. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości sytuacja wróci do normy.

 4. Rozumiem, że to jest bez większego wkladu własnego, ale podział 1/4 dla mnie to gorszy układ niż u mafii 🙂 Lepiej już kupić sobie koparkę za te 2500$ i kopać, jak i hodować HNT czekając na kolejną hosse na rynk. Sprzedac i odrobić kilka koparek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *