promocje bankowe zarabianie na bankach

Promocje bankowe – jak mądrze z nich korzystać?

Od kilku lat coraz więcej słychać o osobach, które wykorzystują promocje bankowe do zwiększania stanu swego portfela. W tym artykule przyjrzymy się na jakich zasadach działają promocje bankowe oraz czy jest sens poświęcać na to swój czas. Czy zarabianie na bankach jest naprawdę realne, czy może jest to tylko kolejna bajka dla naiwnych?

Dlaczego banki płacą za założenie konta?

Przede wszystkim zauważ, że bankom bardzo trudno jest pozyskać klienta, który wpłaci do niego swoje pieniądze. Konkurencja na rynku jest duża, a przecież instytucje te żyją z tego, że obracają pieniędzmi klientów. Jak zatem bank może zachęcić kogoś do założenia konta i korzystania z jego usług? Jedną z dróg jest tradycyjna reklama – spoty w TV, bilboardy, ulotki. Koszt takiej reklamy jest jednak na tyle duży, a skuteczność niska, że postanowiono spróbować innego sposobu. Zdecydowano się po prostu płacić klientom za założenie konta i wykonanie pewnych ściśle określonych czynności (np. użycie karty płatniczej, czy też wpłata na konto określonej kwoty).

Szybko okazało się, że taka droga jest o wiele tańsza i skuteczniejsza. Część klientów zamknie co prawda swoje konto zaraz po otrzymaniu swojej nagrody, ale inni będą nadal korzystać z karty ponosząc miesięczne opłaty. Jeszcze inni za kilka lat wezmą w tym banku kredyt, co gwarantuje mu długoterminowe wpływy i wielokrotnie zwraca poniesione koszty.

Banki mają zatem dobry interes w płaceniu klientom za wykonywanie pewnych aktywności. Jest to klasyczna sytuacja „win-win”. Dzięki temu mamy pewność, że promocje bankowe nie są żadnym oszustwem, lecz mogą przynosić obopólne korzyści.

Promocje bankowe – jak działa zarabianie na nich?

Zarabianie na bankach w gruncie rzeczy polega po prostu na korzystaniu z aktualnych promocji bankowych. Można ich szukać samodzielnie na stronach banków, ale też na dedykowanych serwisach internetowych lub po prostu w reklamach. W zamian za wykonanie pewnych czynności otrzymujemy od banku nagrodę.

Co mogę otrzymać?

W większości przypadków promocje bankowe oferują nagrodę, którą jest żywy pieniądz wypłacany na założone konto bankowe. Kwoty bonusów są różne w zależności od promocji i wahają się od 50 zł do 500 zł, a w przypadku kont firmowych mogą nawet przekroczyć 1000 zł.

Czasami również banki udostępniają w nagrodę kod podarunkowy do wykorzystania w firmie partnerskiej. Innym razem promocje bankowe dają pewną kwotę do wydania w określonej sieci sklepów.

Warunki uzyskania nagrody

Wszystkie promocje bankowe mają swój regulamin, w którym określone są warunki otrzymania nagród. Zapoznanie się z regulaminem jest Twoim obowiązkiem i nie powinieneś ufać nikomu, kto opisze Ci go skrótowo, ale sprawdzić wszystko osobiście. Często spotykanymi warunkami mogą być na przykład:

 • zamówienie karty płatniczej – bardzo ważne jest, aby sprawdzić, czy korzystanie z tej karty jest bezpłatne. Często aby uniknąć opłaty za kartę, należy spełnić jakieś warunki. W przypadku gdy karta jest płatna, warto po otrzymaniu nagrody zastanowić się nad rezygnacją z karty lub zamknięciem konta
 • wykonanie transakcji bezgotówkowych kartą – czasem może to być jedna transakcja, kilka transakcji lub wykonanie określonego obrotu w ciągu miesiąca
 • zapewnienie określonego wpływu na konto – w zależności od warunków może być to przelew z innego naszego konta na określoną kwotę lub też przelew od pracodawcy lub z dowolnego innego konta
 • utrzymanie ważności konta przez określony czas – zdarza się, że bank wypłaca nagrodę dopiero po kilku miesiącach używania konta
 • założenie lokaty – zdeponowanie środków na lokacie, np. 3-miesięcznej. Często taka lokata ma promocyjne, ponadprzeciętne oprocentowanie, co samo w sobie jest okazją do zarobku.
 • założenie konta oszczędnościowego
 • odpowiedni sposób podpisania umowy – np. poprzez dedykowany link lub formularz. Czasem też trzeba podpisywać umowę poprzez kuriera, ponieważ w oddziale banku możemy zostać wyłączeni z promocji (oczywiście w zależności od regulaminu)
 • spełnienie określonych warunków przez kilka miesięcy z rzędu – na przykład wykonanie transakcji gotówkowej w trzech miesiącach pod rząd, lub zapewnienie wpływów w określonej wysokości

Promocje bankowe często wykluczają klientów, którzy w ciągu ostatnich X miesięcy posiadali w danym banku otwarte konto lub korzystali z innych jego usług. Z tego powodu chcąc na dłuższą metę praktykować zarabianie na bankach, warto zamykać konta od razu po uzyskaniu nagrody za spełnienie warunków promocji. 

Jak to najlepiej zorganizować?

Jak widzisz powyżej, czasem trzeba się nieźle nagimnastykować, aby spełnić warunki promocji i otrzymać wynagrodzenie. Co więcej, przez niedopatrzenie możemy się nadziać na opłaty związane z utrzymaniem konta bądź karty płatniczej. Czy jednak jest to powód, aby rezygnować z zarobku? Może po prostu wystarczy podejść do tego w sposób bardziej zorganizowany?

Rób notatki!

Ważne jest, aby stworzyć sobie godny zaufania system, w którym będziemy notować wszystkie promocje bankowe, z którzy korzystamy oraz najważniejsze informacje. Będą to warunki jakie jeszcze powinniśmy spełnić, ich terminy, wypełnione warunki, informacje o już wypłaconych nagrodach itp. Generalnie notatki te mają służyć temu, aby nie przegapić żadnego ważnego warunku, ani terminu. Celem jest też kontrola nad tym czy otrzymaliśmy już nagrodę oraz czy niepotrzebnie nie będziemy wydawać pieniędzy na utrzymanie zbędnego konta. Ja robię to w specjalnym arkuszu Excela, ale równie dobrze można używać zwykłej kartki papieru wiszącej nad biurkiem.

Automatyzuj!

Niektóre promocje bankowe wymagają wykonania pewnych czynności w określonym odstępie czasu. Mam na myśli na przykład zapewnienie wpływu na konto w kolejnych miesiącach. Gdy boisz się, że nie będziesz o tym pamiętał, możesz wykorzystać wspaniałe narzędzie jakim jest zlecenie stałe. Na przykład w swoim podstawowym banku możesz ustawić zlecenie kilku przelewów z przyszłą datą, które zapewni wpływy na kwotę, powiedzmy, 1000 zł. Następnie na koncie promocyjnym ustawiasz kilka dni później zwrotny przelew na tę samą kwotę. W ten sposób nie musisz już pamiętać o konieczności spełnienia tego warunku. Musisz oczywiście upewnić się, że wypełnisz w ten sposób warunki zawarte w regulaminie.

Innym pomysłem jest ustawienie sobie przypomnień w telefonie na określoną datę. Dobrym narzędziem jest tu zwykły Google Calendar, z którego również korzystam. Powiadomienie może nam przypomnieć na przykład o konieczności wykonania płatności konkretną kartą w najbliższym tygodniu. Przy większej ilości kont możesz również na poszczególne karty nakleić sobie karteczki samoprzylepne z notatkami kiedy powinieneś użyć danej karty. Pomysłów jest sporo, ale wszystkie prowadzą do tego, aby nie zaprzątać sobie niepotrzebnie głowy zbyt dużą ilością szczegółów.

Zamykaj niepotrzebne konta!

Po spełnieniu wszystkich warunków promocji i wypłacie nagrody powinieneś zastanowić się nad tym co robić dalej z założonym kontem. Jeżeli dany bank Ci się spodobał, to oczywiście możesz nadal korzystać z jego usług. W przeciwnym wypadku pozbądź się kart, które wiążą się z opłatą miesięczną, a najlepiej po prostu zamknij konto. Czasami możesz to zrobić przez internet, a czasem wysyłając wypowiedzenie tradycyjną pocztą. W niektórych przypadkach będziesz musiał się pofatygować w tej sprawie do najbliższej placówki.

Gdy zapomnisz o dopilnowaniu tego, nie wydarzy się co prawda żadna tragedia, ale pomniejszy to nieco Twój dochód. Po prostu przy płatnym koncie możesz się spodziewać korespondencji z banku informującej o ujemnym saldzie i wzywającej Cię do jego uzupełnienia. Zwykle dzieje się to po kilku miesiącach, gdy zadłużenie osiąga kilkadziesiąt złotych. Inną negatywną konsekwencją może być niemożność wzięcia udziału w kolejnej promocji tego samego banku, gdyż nie spełnisz wtedy warunku odpowiedniego okresu karencji 🙂

Czy promocje bankowe się opłacają?

Nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Zależy to bowiem od wielu czynników takich jak:

 • Twoje zorganizowanie – im lepsze, tym mniej czasu to zajmuje. Przy dobrej organizacji nie popełnisz też błędów, które mogą Cię kosztować brak uzyskania nagrody lub naliczanie miesięcznych opłat.
 • Rodzaj promocji – ilość warunków do spełnienia, ich trudność oraz wysokość nagrody
 • Wycena Twojego czasu – Przypilnowanie promocji zajmuje czas. Opłacalność zależy więc od tego co mógłbyś zrobić (i ile zarobić) w czasie, gdy zajmujesz się obsługą danej promocji. Dla zobrazowania – biznesmen obracający milionami nie będzie zaprzątał sobie głowy kilkoma stówkami, natomiast gdy alternatywą jest oglądanie seriali na Netfliksie, to na pewno zarabianie na bankach jest czymś, czego warto spróbować.

Osobiście uważam, że promocje bankowe mogą być źródłem całkiem przyzwoitego zarobku. Warunkiem jest tutaj jednak zaangażowanie i wysoki poziom organizacji. Jeśli chcesz wycisnąć tę cytrynę do ostatniej kropli, musisz zainwestować swój czas i zorganizować sobie odpowiedni system (notatki itp.). Konieczna będzie również systematyczność w działaniu i pilnowaniu warunków promocji. 

Ja traktuję zarabianie na bankach dość luźno i korzystam tylko z najlepszych i najprostszych promocji. Sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy jest to dobry sposób dla Ciebie i czy kilkaset zł miesięcznie zrobi różnicę w Twoim portfelu. Warto na pewno zacząć od jakiejś prostej promocji, aby przekonać się na własnej skórze, że to rzeczywiście działa, a jednocześnie się nie zrazić. Jeśli masz ochotę spróbować, to poniżej przeprowadzę Cię krok po kroku przez jedną z łatwiejszych obecnie dostępnych promocji, która jest jednocześnie dobrze wynagradzana. Pierwsze kroki nie zajmą Ci więcej czasu, niż przeczytanie tego artykułu.

Jak zacząć?

Aktualnie (stan do 6.02.2020 – później artykuł będę aktualizował) najciekawszą moim zdaniem promocję udostępnia bank BNP Paribas. Możesz w niej uzyskać na czysto 300 zł.

Czy na pewno mogę wziąć udział w promocji?

Możesz wziąć udział jeśli:

 • jesteś osobą pełnoletnią
 • posiadasz polskie obywatelstwo
 • w ciągu ostatnich 9 miesięcy nie posiadałeś konta osobistego w BNP Paribas

Co mogę zyskać?

 • 300 zł w 3 ratach po 50, 100 oraz 150 zł za spełnianie określonych warunków w okresie luty – czerwiec 2020

Jakie są warunki?

 • rejestracja do 6.02.2020 na dedykowanej stronie promocji i złożenie wniosku o „Konto Otwarte na Ciebie” wraz z kartą debetową „Otwartą na Świat” i usługami bankowości internetowej
 • Podpisanie umowy z bankiem do 21.02.2020
 • pierwsze 50 zł otrzymasz za: wykonanie 5 transakcji kartą na dowolną kwotę w lutym 2020 r.
 • drugie 100 zł otrzymasz za: wykonanie transakcji kartą na łączną kwotę min. 300 zł w marcu 2020 oraz w kwietniu 2020 ORAZ zapewnienie wpływów na konto min. 1000 zł w każdym z tych miesięcy .
 • kolejne 150 zł otrzymasz za: spełnienie powyższych warunków również w maju 2020 oraz w czerwcu 2020 (transakcje kartą na min. 300 zł + wpływ min. 1000 zł)

Ważne: Aby otrzymać drugą i trzecią nagrodę, należy spełniać warunki do otrzymania każdej poprzedniej. Oznacza to, że, przykładowo, nie dokonując transakcji na kwotę min. 300 zł w marcu, tracimy prawo do uzyskania drugiej, ale też trzeciej nagrody.

Warunki otrzymania nagród mogą na pierwszy rzut oka wydawać się skomplikowane, ale spora część pracy może zostać zautomatyzowana od razu po otrzymaniu dostępu do konta (automatyczne przelewy na 1000 zł z innego własnego konta, a po kilku dniach przelewy zwrotne). Dodam tylko, że przy transakcjach bezgotówkowych naliczane będą jedynie realne transakcje w sklepach i internecie (czyli np. doładowanie karty Revolut nie spełnia tego warunku).

Nagrody za spełnianie poszczególnych warunków otrzymamy kolejno do końca marca, maja i lipca 2020. Ważne, aby po otrzymaniu maila informującego o przyznaniu pierwszej nagrody (do 20.03.2020) uzupełnić swoje dane do jej odbioru. Będziemy mieć na to czas tylko do 25.03.2020.

Jakie są koszty?

Prowadzenie konta jest darmowe. Zapłacić możesz jedynie 10 zł miesięcznie za kartę „Otwartą na Świat”. Doskonale nadaje się ona do płatności zagranicznych, bowiem nie ponosisz żadnych kosztów przewalutowania transakcji. Możesz wypłacać pieniądze za darmo z bankomatów BNP Paribas, Global Allianz oraz wszystkich innych w Polsce. Po odebraniu nagrody możesz oczywiście zrezygnować z karty lub nawet zamknąć konto.

Co więc mam zrobić aby zarobić 300 zł?

 1. Przejdź na dedykowaną stronę kampanii (tylko rejestrując się z tego linku otrzymasz nagrody)
 2. Wypełnij formularz rejestracyjny, zaznacz wszystkie checkboxy i kliknij „Zarejestruj się”
 3. Kliknij w „Otwórz konto”
 4. Wypełnij wszystkie kolejne formularze i złóż wniosek podpisując go poprzez kod SMS
 5. Odbierz przesyłkę kurierską z kartą do konta (kurier zweryfikuje również Twoją tożsamość)
 6. Aktywuj konto poprzez nadanie kodu PIN do karty zgodnie z przesłaną instrukcją
 7. Aby otrzymać pełną nagrodę, wykonuj następujące aktywności:
  1. W lutym 2020:
   • wykonaj min. 5 transakcji bezgotówkowe kartą
  2. Po otrzymaniu maila do 20.03.2020
   • do 25.03.2020 wypełnij swoje dane wg instrukcji zawartej w mailu
  3. W marcu, kwietniu, maju oraz czerwcu 2020:
   • wykonaj transakcje kartą na łączną kwotę min. 300 zł (po prostu pamiętaj o płaceniu kartą w sklepach)
   • zapewnij wpływy na konto w wysokości min. 1000 zł (możesz ustawić wcześniej zlecenia stałe z innego swego konta)

Jeżeli masz do mnie jakieś pytania, śmiało pisz w komentarzach, a postaram się odpowiedzieć. Załączam dokumenty związane z kontem i promocją:

Regulamin promocji

Tabela opłat i prowizji

Ja osobiście będę śledził promocje bankowe i informował w tym dziale na blogu o tych najprostszych i najlepiej nagradzanych. Jeżeli chcesz być o nich informowany, zapraszam Cię do zapisu na newsletter.

Powiązane artykuły

programy partnerskie

Programy partnerskie – co to jest i jak na nich zarabiać?

Programy partnerskie stały się już kilka lat temu dość popularną formą zarabiania przez internet. W
koparka helium

Koparka HNT (Helium) – jak otrzymać ją od firmy iHubGlobal?

Już od kilku lat kopanie kryptowalut staje się coraz bardziej popularne. Ceny koparek wykonujących jałowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *