streakk staking crypto

STREAKK – Staking kryptowalut na bezpiecznym portfelu

Wartość rynku kryptowalut szacuje się obecnie na ponad 1 bilion dolarów. Spora część tych aktywów leży bezczynnie na giełdach. Stwarza to pewne ryzyko z powodu powtarzających się co jakiś czas ataków hakerskich. Pozostała część środków znajduje się na bezpiecznych prywatnych portfelach. Pomnażanie tych oszczędności jest z kolei kłopotliwe i wymaga wiedzy technicznej. Naprzeciw tej sytuacji wychodzi świetnie zapowiadający się projekt STREAKK, który rozwiązuje oba te problemy, oferując staking kryptowalut oraz dodatkowe możliwości biznesowe.

Jak już pewnie wiesz, świat finansów przechodzi coraz bardziej do walut cyfrowych. Szacuje się, że obecnie aż 90% banków wykorzystuje w swoich systemach technologię blockchain. Wszystko wskazuje na to, że ilość aktywów przechowywanych w kryptowalutach będzie się długoterminowo stale zwiększać. W przypadku przechowywania pieniędzy w systemie bankowym mamy możliwość czerpania zysków z lokat. Czy istnieje podobny sposób pomnażania oszczędności w przypadku kryptowalut? Oczywiście! Mechanizm ten to staking kryptowalut.

Czym jest Staking kryptowalut?

Aby dobrze zrozumieć ideę projektu Streakk, wprowadzę Cię najpierw w staking kryptowalut oraz przedstawię problemy, jakie się z nim wiążą.

Staking kryptowalut – na czym to polega?

Mówiąc najprościej, staking kryptowalut polega na przechowywaniu kryptowalut na określonym portfelu w celu zapewnienia bezpieczeństwa sieci blockchain i otrzymania za to pewnej nagrody. O ile Bitcoin wydobywany jest na podstawie tzw. Proof-of-Work (komputery górników wykonują kosztowne obliczenia w celu wydobycia bloku), to wiele nowszych kryptowalut działa już w bardziej energooszczędnym modelu Proof-of-Stake. Polega on na tym, że uczestnicy rynku mogą blokować swoje monety na pewien czas, a w zamian za to protokół losowo przydziela im możliwość zatwierdzenia bloku, za co właściciel jest wynagradzany pewną ilością monet.

Z perspektywy posiadacza środków staking kryptowalut można śmiało porównać z czasowym zablokowaniem aktywów na lokacie bankowej w oczekiwaniu na pewien zwrot z takiej inwestycji. Skąd jednak biorą się nagrody w stakingu?

Jeśli wykonywałeś kiedyś jakąkolwiek transakcję kryptowalutową, zauważyłeś na pewno, że musisz przy jej okazji dokonać pewnej opłaty za transakcję. Do kogo trafia ta opłata w modelu Proof-of-Stake? Bardzo dobrze, Sherlocku! Właśnie do osób i instytucji, które zapewniają bezpieczeństwo transakcji blokując swoje środki przy pomocy stakingu. Podmioty te zwane są walidatorami w sieci.

Staking kryptowalut – problemy

W praktyce dochody ze stakingu są tym większe i bardziej stabilne, im więcej monet posiada na swoim portfelu walidator. Większość protokołów ma nawet określoną minimalną ilość monet, które należy posiadać w celu zostania walidatorem. Jest ona zwykle tak wysoka, że przeciętny użytkownik może jedynie pomarzyć o czerpaniu dochodów bezpośrednio ze stakingu w sieci.

Istnieją za to firmy zajmujące się wyłącznie stakingiem kryptowalut, które umożliwiają prywatnym klientom dorzucanie się do ich puli. Pozwala to użytkownikom czerpać zyski pośrednio ze stakingu. Kilka przykładów takich instytucji to AllNodes, Stakin, czy Stakely.

Staking kryptowalut dostępny jest też pośrednio poprzez część giełd na czele z Binance. W tym przypadku jest to już technicznie dużo prostsze. Trzymanie znacznych środków na dowolnej giełdzie wiąże się jednak z pewnym ryzykiem. Znane jest powiedzenie „Twoje klucze prywatne – Twoje kryptowaluty”. Dopóki środki są przechowywane na giełdzie, to de facto ich właścicielem jest giełda.

Cały proces inwestycyjny opiera się zatem na zaufaniu do instytucji giełdy. Dodatkowo stakując na giełdzie jesteśmy zazwyczaj zmuszeni do czasowego zablokowania tych środków. W przypadku nagłej chęci odsprzedaży takiej kryptowaluty (np. po wzroście ceny) musimy oczekiwać nawet 24h na zwrot środków oraz pożegnać się z odsetkami.

Staking kryptowalut na własną rękę bywa zatem dość kłopotliwy. Wymaga dobrej znajomości zagadnień związanych z technologią blockchain, obsługi wielu portfeli i transakcji między nimi, czy też wyboru odpowiednich walidatorów i ich weryfikacji. Sprawdźmy zatem, co oferuje nam w tej kwestii firma Streakk.

Staking kryptowalut ze Streakk

Mówiąc w wielkim skrócie, dzięki Streakk możemy w prosty sposób czerpać nagrody ze stakingu kryptowalut, podczas gdy znajdują się one cały czas na naszym portfelu, do którego posiadamy klucze prywatne.

Streakk – krótko o firmie

Koncepcja firmy Streakk została stworzona w roku 2019. W roku 2021 negocjowano warunki współpracy z wieloma walidatorami oraz rozpoczęto pierwsze testy. W 2022 roku powstała strona internetowa i Whitepaper oraz ukończono pierwszą wersję portfela. Oficjalny start projektu nastąpił w lipcu 2022, a pełna funkcjonalność stakingu z aplikacją mobilną wystartowała 10.10.2022.

Firma posiada biura w Singapurze (pracują tam główni developerzy) oraz Dubaju (główna siedziba).

Twarzą oraz CEO projektu jest niezwykle otwarty 52-letni przedsiębiorca Suki Chen. Posiada on spore doświadczenie zarówno w branży blockchain, jak i w biznesie klasycznym. Pełnił już funkcję doradcy w kilku innych projektach kryptowalutowych. Podobno współpracuje też z rządami kilku krajów azjatyckich (m.in. Singapur, Tajlandia, Filipiny, Indonezja) we wdrażaniu technologii blockchain.

Streakk Wallet – staking kryptowalut na własnym portfelu

Podstawowym produktem Streakk jest bezpieczny portfel kryptowalutowy, który łączy się z wieloma walidatorami, uzyskując w sposób automatyczny określone nagrody ze stakingu. Użytkownik ma przy tym stały dostęp do monet i nie są one blokowane. Jednocześnie zapewnione jest bezpieczeństwo środków, ponieważ cały czas to użytkownik posiada klucze prywatne do portfela. Ze Streakk będzie można zatem zarabiać kryptowaluty bez żadnej dodatkowej inwestycji oraz bez oddawania ich nikomu pod opiekę.

Streakk Wallet – dostępne kryptowaluty

Na ten moment dostępnych jest 8 kryptowalut dostępnych do stakowania. Do końca 2022 roku powinno być ich już 20. Oprocentowanie w skali roku jest z góry określone i dla pierwszych 8 monet wygląda następująco:

staking kryptowalut
Staking kryptowalut ze Streakk – oprocentowanie w stosunku rocznym

Być może dziwi Cię, że wśród kryptowalut udostępnionych do stakingu znajduje się Bitcoin, który przecież nie pracuje w protokole Proof-of-Stake. Otóż w tym przypadku jest to tzw. staking marketingowy, co oznacza, że Streakk wypłaca odsetki w BTC ze swoich zysków pochodzących ze stakingu innych kryptowalut. Musisz mieć bowiem świadomość, że staking kryptowalut w przypadku dużych firm przynosi nawet do 40% zysków w skali roku. Część tych zysków wypłacana będzie użytkownikom, a reszta stanowić będzie zysk firmy.

Streakk Wallet – bezpieczeństwo

Po pobraniu portfela (Apple Store / Google Play) będziesz musiał zapisać w bezpiecznym miejscu swój seed składający się z 12 słów w języku angielskim. Słowa te stanowią Twój klucz prywatny, którego nie możesz nikomu udostępniać. W razie utraty dostępu do portfela (usunięcie aplikacji, zgubienie telefonu itp.) pozwoli on odtworzyć dostęp do Twoich kryptowalut. Będzie można to zrobić nawet przy użyciu innego portfela, pod warunkiem, że będzie on kompatybilny z Binance Smart Chain (to właśnie z tego blockchaina korzysta portfel Streakk). Korzystanie z aplikacji nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy technicznej. Z wyglądem i funkcjonalnością portfela możesz się zapoznać na tym nagraniu, gdzie przedstawiana jest instrukcja stakowania w języku niemieckim. Po rejestracji otrzymasz ode mnie pełną instrukcję obsługi po polsku.

Portfel Streakk jest w pełni zdecentralizowany. Ty posiadasz klucze prywatne, a firma Streakk w żaden sposób nie ma możliwości, aby przejąć te środki. Jedynym ich zadaniem jest przydzielanie portfela do jednego z walidatorów, z którymi współpracuje Streakk w celu otrzymania możliwie najwyższego wynagrodzenia ze stakingu. Wybór walidatorów odbywa się w sposób automatyczny i zależy od tego, gdzie w danej chwili można uzyskać najwyższy zwrot.

Rozpoczynając korzystanie z aplikacji można również podać swój seed z istniejącego portfela np. MetaMask. Aplikacja Streakk umożliwi wtedy otrzymywanie nagród ze stakingu tych środków. Bezpieczeństwo jest tutaj w pełni zachowane, ponieważ aplikacja Streakk nie zbiera żadnych danych, co potwierdza informacja ze sklepu Apple.

Aplikacja Streakk nie zbiera żadnych danych

Streakk Wallet – brak blokady środków

Trzymając środki na portfelu Streakk, masz do nich cały czas dostęp. Środki nie są w żaden sposób blokowane i możesz je w każdej chwili wypłacać. Nagrody będą natomiast wypłacane w cyklu tygodniowym. Streakk wypłaca nagrody tylko za te kryptowaluty, które znajdują się na portfelu przez cały czas od godziny 0:01 UTC w poniedziałek do 23:59 UTC w niedzielę każdego tygodnia. Wypłata nagród odbywa się w każdą środę na podstawie sytuacji z poprzedniego tygodnia.

Nagrody za staking są wypłacane dla każdej, nawet najmniejszej kwoty. Nie ma tu minimalnego progu wejścia, co widać na poniższym obrazku (tu przykład dla stakowanej kwoty 31 USDT):

Streakk – nagrody za staking w aplikacji
Streakk Wallet – jak to działa?

Firma Streakk współpracuje z kilkunastoma partnerami i walidatorami, do których mogą być delegowane środki ze Streakk Wallet. Firmy te posiadają infrastrukturę techniczną zdolną do bezpośredniego uczestnictwa w stakingu i pobierania wynagrodzenia za swoją pracę.

streakk staking kryptowalut
Streakk – firmy partnerskie i walidatorzy

Partnerzy zajmują się potwierdzaniem transakcji w blockchainach, za co otrzymują wynagrodzenie. Część wynagrodzenia zwracane jest firmie Streakk, a określony wcześniej procent trafia z powrotem na portfel klienta. Dzięki dynamicznemu wyborowi walidatorów zyski ze stakingu powinny być zmaksymalizowane i stabilniejsze. Jeśli bowiem jeden z walidatorów będzie mieć problemy, środki będą przerzucane do innego walidatora.

streakk staking kryptowalut
Streakk – schemat działania portfela

Blockchain Streakk

Dodatkowym produktem firmy Streakk ma być też własny blockchain. Na ten moment jego start jest planowany na trzeci kwartał 2024 roku. Będzie on posiadał zdecydowanie lepsze parametry od najbardziej znanych obecnie funkcjonujących blockchainów. Plan firmy zakłada, że z blockchaina będą mogły korzystać rządy krajów wprowadzające swoje cyfrowe waluty.

Blockchain ma charakteryzować się niskim zużyciem energii, niskimi opłatami oraz wysoką przepustowością i prędkością.

Z projektem Streakk związany jest również token STKK. Jest on notowany na razie tylko na jednej giełdzie – Lbank. Token został tam umieszczony 16.06.2022 z ceną początkową 0,10 $, która niemal natychmiast wystrzeliła w górę. Obecnie jego cena wynosi ok. 210 $ ze szczytem na ponad 350 $. Dowodzi to, że projekt już na samym początku zaczął cieszyć się sporym zainteresowaniem społeczności. Więcej o samym tokenie przeczytasz w kolejnych rozdziałach.

streakk staking kryptowalut
Streakk – planowany blockchain

Streakk – jak zarobić więcej?

Używając portfela Streakk, możemy zatem bez żadnej inwestycji przechowywać swoje kryptowaluty w sposób bezpieczny, a dodatkowo w prosty sposób generować nagrody w wysokości od 7% do 20% w skali roku. Jest jednak możliwość zwiększenia oprocentowania stakingu poprzez zakup tzw. Node’a. Wiąże się to również z kilkoma dodatkowymi korzyściami.

Streakk Node

Każdy użytkownik ma prawo wykupienia niejako „konta VIP” w programie poprzez zakup dowolnej ilości węzłów (Streakk Node).

Streakk Node – zmiana oprocentowania stakingu

W zależności od ceny węzła powoduje on zwiększenie oprocentowania stakingu na naszym portfelu Streakk dla wszystkich kryptowalut przez 7 kolejnych lat:

  • Węzeł Współdzielony (Shared Node) – w cenie od 100 $ – daje dodatkowe 2% do oprocentowania stakingu
  • Węzeł Dedykowany (Dedicated Node) – w cenie od 5.000 $ – daje dodatkowe 5% do oprocentowania stakingu
  • Węzeł Dedykowany Pro (Dedicated Node Pro) – w cenie od 25.000 $ – daje dodatkowe 8% do oprocentowania stakingu

Po zakupie Node’a możesz zatem uzyskać jeszcze wyższe oprocentowanie stakingu swoich kryptowalut. W przypadku BTC można uzyskać maksymalnie 15% w skali roku, przy ETH jest to już 18% w skali roku itd.

Streakk Node – inne korzyści

Poza zwiększeniem oprocentowania stakingu przy zakupie Node’a otrzymujemy dodatkowe 3 korzyści:

  • Po zakupie Node’a otrzymasz coiny STKK o równowartości kwoty, którą wydałeś na zakup, przy czym są one zamrożone na okres 100 tygodni. Do obliczenia ilości otrzymanych coinów STKK brana jest pod uwagę jego średnia cena z ostatnich 48 godzin. Dla przykładu, przy zakupie Node’a o wartości 1000 $ i cenie STKK równej 100 $ otrzymasz również 10 coinów STKK, które będziesz mógł wypłacić/sprzedać/stakować dopiero za niecałe dwa lata.
  • Przez 100 tygodni licząc od momentu zakupu Node’a, będziesz otrzymywał 2% wartości tego Node’a tygodniowo. Jeśli zatem wydasz 1000 $ na zakup Node’a, będziesz otrzymywał 20 $ tygodniowo przez niecałe dwa lata. Wypłata środków jest możliwa w tokenie STKK od kwoty 50$, a jej koszt to 10 $.
  • Po zakupie Node’a mamy możliwość czerpania zysków z atrakcyjnego programu partnerskiego, który opiszę szerzej za chwilę

Streakk – program partnerski

Streakk oferuje bardzo prosty program partnerski z ogromnym potencjałem. Działanie w nim polega na rejestracji innych osób przy pomocy własnego linku referencyjnego dostępnego po zalogowaniu. Nie ma innej metody założenia konta jak skorzystanie z czyjegoś linku. Możliwe zatem, że po usłyszeniu o istnieniu takiego portfela ludzie sami będą szukać miejsca, z którego mogliby się zarejestrować. Program partnerski Streakk składa się z 3 źródeł zarobku i kilku dodatkowych zasad:

Program partnerski Streakk – żródła wynagrodzeń
  • Poziomy Uni-Level – Z zakupu każdego Node’a osoby bezpośrednio zarekomendowanej otrzymujemy 15% kwoty, którą wydała ona na zakup Node’a. Z kolejnych 14 poziomów rekomendacji otrzymać możemy od 1% do 10% wygenerowanej kwoty sprzedaży. Dodatkowym wymogiem korzystania z danego poziomu rekomendacji jest posiadanie odpowiadającej liczby osób bezpośrednio zarejestrowanych. Jeśli więc przykładowo zaprosisz do programu 3 osoby, będziesz otrzymywać środki do 3 poziomów rekomendacji w głąb.
streakk staking kryptowalut
Streakk – Uni-level
  • Premia za rangę – Po osiąganiu określonych kwot skumulowanej sprzedaży z całego naszego drzewa rekomendacji otrzymujemy jednorazowe premie. Suma otrzymanych premii stanowić będzie ok. 8% całej wygenerowanej kwoty z naszej struktury. Z pojedynczej odnogi w naszej strukturze może pochodzić maksymalnie 40% obrotu potrzebnego do osiągnięcia danego poziomu. Każda wypłata będzie wypłacana przez kolejne 4 miesiące w równych transzach.
streakk staking kryptowalut
Streakk – Premia za rangę

Osiągany obrót nigdy się nie zeruje i nie ma żadnego ograniczenia czasowego. Przykładowo zatem, po wygenerowaniu obrotu 100.000 $ w całej swojej strukturze, otrzymasz premię w wysokości 4.000 $ rozłożoną na 4 raty po 800 $.

  • Globalna dożywotnia pula – od momentu wygenerowania 25.000 $ skumulowanej sprzedaży otrzymujemy dostęp do udziałów w puli bonusowej. Do całej puli wpada 10% globalnej wartości sprzedaży firmy. Najpierw otrzymujemy dostęp do poziomu 2,5% puli i dzielimy się w niej zyskiem z wszystkimi osobami, które osiągnęły dostęp do tej puli. Na kolejnych 3 poziomach otrzymujemy stopniowo dostęp do kolejnych 7,5% udziałów w puli i dzielimy się nimi z osobami, które osiągnęły te konkretne poziomy. Zysk w każdej puli jest dzielony proporcjonalnie do wygenerowanej sprzedaży. Oznacza to, że osoba, która wygenerowała obrót 60.000 $ otrzyma z puli 2x więcej niż ta, która wygenerowała 30.000 $ pomimo że mają one dostęp do tego samego poziomu procentowego.
streakk staking kryptowalut
Streakk – Globalna dożywotnia pula

Wszystkie wynagrodzenia z tych trzech źródeł będą wypłacane w formie kryptowaluty USDT. Firma gwarantuje, że wypłaty zlecone do godziny 23:59 UTC w każdą niedzielę będą docierać do nas najpóźniej w środę.

Program partnerski Streakk – dodatkowe zasady

Przy wszystkich rodzajach wynagrodzeń obowiązują dwie dodatkowe zasady:

  • Buyback Wallet – 80% wszystkich naszych wynagrodzeń z programu partnerskiego można wypłacić natychmiast, a pozostałe 20% zostaje z naszej perspektywy zamrożona na 100 tygodni. Kwota ta trafia do tzw. Buyback Wallet. Środki, które tam trafiają, służą firmie do odkupu tokenów STKK z rynku i spalenia ich, co powoduje systematyczne zmniejszanie się ilości coinów na rynku. Spalanie tokenów będzie miało miejsce każdego 2. dnia miesiąca, rozpoczynając od 2.08.2022. Po 100 tygodniach firma niejako zwróci nam pożyczkę, którą zaciągnęła i będziemy mogli wypłacić te środki. Do Buyback Walletu trafia 20% z wszystkich wynagrodzeń z programu partnerskiego.
  • Ograniczenie maksymalnego wynagrodzenia do czterokrotności wkładu – zasada ta mówi, że kwota otrzymanych wynagrodzeń może stanowić maksymalnie czterokrotność kwoty, którą wydaliśmy na zakup Node’ów. Oznacza to, że jeśli wydaliśmy 1000 $ na zakup Node’a, a suma naszych wynagrodzeń zbliża się do 4.000 $, to logiczną decyzją powinien być zakup kolejnego Node’a w celu powiększenia swego limitu.

Zasady te mają na celu ustabilizowanie generowanego obrotu w strukturze oraz umacnianie wartości coina STKK.

Pamiętaj, że Streakk jest we wczesnej fazie rozwoju. Portfel został w pełni uruchomiony dopiero w październiku 2022, profile społecznościowe (Youtube, Facebook, Instagram) tworzą pierwsze treści, a o projekcie słyszało jeszcze bardzo niewiele osób. Pierwsze osoby z Polski zarejestrowały się dopiero w lipcu 2022 roku. Jest to zatem świetny moment na rozpropagowanie projektu, za co możesz zostać hojnie wynagrodzony.

Streakk – tokenomia projektu

Wspomniany mechanizm skupowania i palenia coinów STKK związany z Buyback Wallet jest głównym elementem polityki utrzymywania tokenu STKK i jego Total Supply (całkowitej ilości na rynku) na odpowiednim poziomie. 20% wynagrodzeń dla użytkowników jest przeznaczane na zakup STKK z giełd, a następnie wszystkie zakupione coiny są spalane.

Whitepaper określa, jak zostały rozdystrybuowane coiny STKK przy powstawaniu projektu.

streakk staking kryptowalut
Streakk – tokenomia projektu

Zakładaną ilością coinów była na początku liczba 100 milionów. Połowa z tego miała być przeznaczona do wypłacania nagród użytkownikom. 15% przypadało zespołowi developerów. 5% trafiło do bliskich i znajomych twórców projektu, 10% sprzedano publicznie, 10% miało być przeznaczonych na marketing, a pozostałe 10% to środki na tzw. czarną godzinę.

Po dużym wzroście ceny STKK, dokładnie 30.07.2022 Suki Chen ogłosił jednak na publicznym webinarze, że ilość coinów zostanie do końca 3. kwartału 2022 zredukowana aż dziesięciokrotnie (ze 100 milionów do 10 milionów). Przedstawiony też został dokładny plan redukcji ilości coinów, który został już z resztą zrealizowany zgodnie z zapowiedziami.

Dalsze sukcesywne spalanie monet będzie nadal powtarzane każdego drugiego dnia miesiąca. Wszystkie te procesy można śledzić na blockchainie w tym miejscu.

streakk staking kryptowalut
Streakk – redukcja ilości coinów

Cały ten mechanizm zgodnie z prawem popytu i podaży powinien powodować stopniowy wzrost wartości coina STKK. Nowi użytkownicy po wzroście wartości STKK cały czas będą mogli kupować Node’y, lecz będą za to otrzymywać mniejszą ilość STKK.

Streakk – moja opinia

Streakk – potencjał

Ja zdecydowałem się na wejście w projekt Streakk z powodu wielu możliwości zarobku, dużego potencjału oraz bardzo wczesnej fazy rozwoju. Inwestycja w Streakk ma duże szanse się zwrócić i to z kilku źródeł:

  • Korzystanie ze Streak Wallet, który pozwala na bezpieczne przechowywanie własnych kryptowalut i zarabianie na ich stakingu
  • Zwiększenie oprocentowania stakingu o kilka dodatkowych procent poprzez zakup Node’a
  • Oczekiwany wzrost wartości coinów STKK, które otrzymujemy w momencie zakupu Node’a (możliwa sprzedaż po dwóch latach)
  • Dwukrotny zwrot z inwestycji w Node’a z tytułu cotygodniowego otrzymywania 2% wartości inwestycji przez 100 tygodni

Ponadto ogromne możliwości stwarza działalność w programie partnerskim Streakk. Bezpieczny portfel kryptowalutowy z funkcją prostego stakingu powinien być interesującą opcją dla wielu osób posiadających jakiekolwiek kryptowaluty, szczególnie w czasach, gdy ludzie poszukują ucieczki przed inflacją.

Jeśli chodzi o ocenę potencjału projektu, to moja ocena jest tylko jedna – potencjał jest bezapelacyjnie ogromny! Należy sobie zatem zadać pytanie o wiarygodność projektu.

Streakk – ocena wiarygodności

Streakk – wypłacalność

Pierwszą kwestią, która mnie zastanawia, jest pytanie czy system będzie odpowiednio wydolny do tego, aby wypłacać przez lata wszystkie obiecywane wynagrodzenia.

Nie mam wątpliwości co do programu partnerskiego, gdyż można łatwo policzyć, że wypłacanych użytkownikom jest tam na pewno nie więcej, niż 74% kwot ze sprzedaży Node’ów. Z resztą znaczna część poziomów Uni-Level pozostanie niedostępna dla większości użytkowników, co mocno obniża koszty wypłaty wynagrodzeń. Sądzę, że ok 40-50% kwot ze sprzedaży Node’ów ląduje trwale na koncie firmy. Pozwala to sądzić, że sytuacja finansowa firmy powinna być stabilna, co dobrze wróży rozwojowi projektu

Nieco bardziej zastanawiające są wynagrodzenia w formie 2% tygodniowo przez 100 tygodni od zakupu Node’a. Według tokenomii projektu jest na to przeznaczone 5 milionów coinów STKK, co stanowi obecnie równowartość ponad miliarda dolarów. Możliwe zatem, że z czasem ten rodzaj wynagrodzenia zostanie po prostu wyłączony dla nowych użytkowników, ale jest to jedynie moje prywatne podejrzenie.

Streakk – twórcy projektu

Projekt Streakk ma tę wielką zaletę, że jego twórca nie pozostaje anonimowy. Całą jego historię zawodową można prześledzić na jego profilu LinkedIn (widoczne po zalogowaniu). Znajdują się tam jego zdjęcia branżowe oraz ślady udziału w kilku innych projektach.

Dodatkowym atutem jest fakt, że CEO firmy osobiście prowadzi webinary oraz Q&A, które dostępne są na Youtube. Co jakiś czas odbywają się również spotkania firmowe w różnych częściach świata.

W listopadzie 2022 miał miejsce event firmowe w Warszawie, gdzie można było spotkać się osobiście z twórcami projektu. Galerię zdjęć z tego eventu możesz znaleźć po linkiem: EVENT STREAKK – GALERIA

Ostatecznie więc uważam, że CEO projektu to człowiek bardzo otwarty i dostępny, co jest niewątpliwie ogromnym plusem. Zaznaczam jednak, że nie siedzę w głowach twórców projektu, nie znam ich osobiście i nie mogę wiedzieć, jakie mają dalekosiężne plany z nim związane. Musisz tu zatem sam podjąć decyzję i zrobić własny research przed dokonaniem inwestycji. Do tej pory wszelkie obietnice i zapowiedzi są wdrażane bardzo transparentnie i bez żadnych zastrzeżeń, a projekt wydaje się być we wczesnej fazie szybkiego rozwoju.

Streakk – Jak zacząć?

Jeśli jesteś już po podjęciu decyzji o wejściu w projekt Streakk, zastosuj się do poniższej instrukcji, aby bezboleśnie przejść proces rejestracji i zakupu Node’a.

Rejestracja

Aby zarejestrować się w projekcie Streakk, kliknij poniższy przycisk i wypełnij prosty formularz:

streakk staking kryptowalut
Streakk – rejestracja

Po rejestracji przejdź do swojej skrzynki mailowej i kliknij link potwierdzający, po czym zaloguj się na swoje konto.

Pierwszym krokiem do zakupu Node’a będzie dokonanie depozytu na konto Streakk. W tym celu przejdź do zakładki „Node Infra –> Load eUSD”, po czym kliknij przycisk „Get Wallet Address”. Uzyskasz dzięki temu adres, na który będziesz musiał przelać środki.

Przy dokonywaniu transferu pamiętaj, że możesz wysłać wyłącznie kryptowalutę USDT poprzez blockchain TRC20 (TRX). Do kwoty, którą zamierzasz przesłać, dodaj również kwotę, która zostanie pobrana na opłaty transakcyjne – w moim przypadku było to 0,8 USDT. Poniżej zobaczysz przykładowy screen z zaznaczeniem odpowiedniego wyboru sieci przy zlecaniu wypłaty z Binance.

Streakk – wybór sieci przy wypłacie z Binance

Po dokonaniu wpłaty odczekaj ok. 10 min, aż środki zostaną zaksięgowane na Twoim koncie Streakk.

Zakup Node’a

Gdy środki zostaną zaksięgowane, możesz przystąpić do zakupu Node’a. W tym celu przejdź do zakładki „Node Infra –> Buy Node”. Masz tutaj wiele kwot inwestycji do wyboru. Zaczynają się one od 100 $. Poszczególne kolumny różnią się dodatkowym oprocentowaniem Twojego stakingu. Od lewej strony będą to wartości odpowiednio: 2% (Shared Node), 5% (Dedicated Node) i 8% (Dedicated Node Pro).

Po wyborze kwoty zwróć uwagę na ilość STKK, które otrzymasz po dwóch latach. Jest ona obliczana na podstawie średniego kursu STKK z ostatnich 48 godzin. Po wyborze odpowiedniej opcji pozostaje tylko kliknąć przycisk „Buy Now” i potwierdzić zakup.

streakk staking kryptowalut
Streakk – zakup Node’a

Co dalej?

Gdy już zarejestrujesz się z powyższego linku, napisz do mnie, a dodam Cię do polskiej grupy na Telegramie, dzięki której będziesz otrzymywać zawsze najświeższe informacje ws. projektu. Jeśli planujesz w przyszłości zainwestować w projekt powyżej 1000 $, również daj mi o tym znać. Pokażę Ci trik, przy którym wyciągniesz z całej inwestycji jak najwięcej, a część gotówki wróci do Ciebie niemal natychmiast.

Po zakupie Node’a możesz też zainstalować aplikację Streak Wallet, zapoznać się z jej funkcjami i zacząć stakować swoje wolne kryptowaluty.

Na ten czas równie ważne jest rozwijanie swojej grupy rekomendacji, jeśli oczywiście masz taką chęć. Możesz to zrobić, podsyłając swoim znajomym ten artykuł wraz ze swoim linkiem referencyjnym, który znajdziesz w swoim profilu.

Przy okazji przeprowadzę Cię jeszcze krótko przez backoffice, który ujrzysz po zalogowaniu.

Streakk – Backoffice

streakk staking kryptowalut
Streakk – wygląd backoffice
  • 1 – Twój link referencyjny, który możesz przekazywać swoim znajomym
  • 2 – Suma dotychczasowych zarobków ze wszystkich żródeł (program partnerski + 2% tygodniowo z Node’ów)
  • 3 – Dostępne USDT – mogą one pochodzić z wpłaconego depozytu oraz z programu partnerskiego
  • 4 – Dostępne tokeny STKK – w tym przypadku pochodzą z wynagrodzenia Node Reward (2% tygodniowo z Node’ów)
  • 5 – Tokeny STKK otrzymane za zakup Node’ów i zamrożone na 100 tygodni
  • 6 – Obecna wartość Buyback Wallet (20% wynagrodzeń z programu partnerskiego – pożyczone firmie na 100 tygodni w celu odkupu i spalenia tokenów STKK)
  • 7 – Wyszczególnienie źródła wszystkich wynagrodzeń
  • 8 – Nazwa najbliższej nieosiągniętej rangi
  • 9 – Prezentacja osiągniętego obrotu jako część obrotu wymaganego do osiągnięcia najbliższej rangi
  • 10 – Podsumowanie zasady 40% (lista bezpośrednich odnóg ze wskazaniem, jaki obrót one wygenerowały oraz z informacją, jaki maksymalnie obrót może być od nich pobrany do zaliczenia następnej rangi)
  • 11 – Suma dotychczasowych zarobków zestawiona z maksymalnymi zarobkami możliwymi do wypłaty (czterokrotność kwoty wydanej na własne Node’y)
  • 12 – Liczba dostępnych poziomów wynagrodzenia „Uni-level” równoważna z liczbą osób bezpośrednio przez Ciebie zarekomendowanych

Oprócz tego w zakładce „Team” możesz zobaczyć całe swoje drzewo rekomendacji, a w zakładce „Income” poznać szczegółową historię wszystkich swoich wynagrodzeń. Zakładka „Node Infra –> Node Rewards” zawiera wszystkie naliczenia wynagrodzenia „2% tygodniowo” z każdego Twojego Node’a. Wynagrodzenie to jest właściwie naliczane codziennie w wysokości ok. 0,285% wartości Node’a każdego dnia i ma wartość dokładnie 2% w skali tygodnia.

Podsumowanie

Według mnie projekt Streakk ma w sobie ogromny potencjał. Jeżeli jego twórcy będą wypełniać swoje zapowiedzi tak jak do tej pory, to duży napływ użytkowników do systemu jest więcej, niż pewny. Klientami projektu mogą być zarówno zwykli posiadacze kryptowalut szukający bezpiecznego portfela umożliwiającego staking, inwestorzy polujący na wysokie stopy zwrotu, jak i osoby, które chcą zbudować biznes na bazie marketingu wielopoziomowego. Każda z tych płaszczyzn jest na tyle dobrze zaprojektowana, że może być uważana za atrakcyjny kąsek.

Wczesna faza rozwoju projektu i mała ilość osób, które o nim słyszały, stanowią świetną okazję do zbudowania na jego bazie biznesu rekomendacyjnego.

Moim zdaniem system jest zaprojektowany w sposób sensowny i ma spore szanse utrzymać się na rynku. W przypadku wszelkich inwestycji należy jednak zawsze zachowywać zdrowy sceptycyzm i ostrożność.

Moim zadaniem jest dokonanie analizy i przedstawienie projektu w możliwie najrzetelniejszy sposób, ale decyzja należy wyłącznie do Ciebie. Zachęcam Cię także do zapoznania się z projektem na własną rękę i dokonania swojej oceny ryzyka. Jeśli zdecydujesz się na inwestycję, to wpłacaj jedynie taką kwotę, której ewentualna strata zbyt mocno Cię nie zaboli.

Jeśli masz do mnie jakiekolwiek pytania, to napisz do mnie wiadomość lub odezwij się na Telegramie.

Przydatne linki

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe newsy i informacje na temat nowych artykułów na blogu, zapisz się do mego newslettera:

Powiązane artykuły

Zeniq/Tupan Minting – czy warto inwestować?

Pomimo spadków na rynku kryptowalut, branża blockchain nadal aktywnie się rozwija. Budowane są systemy, które
koparka helium

Koparka HNT (Helium) – jak otrzymać ją od firmy iHubGlobal?

Już od kilku lat kopanie kryptowalut staje się coraz bardziej popularne. Ceny koparek wykonujących jałowe
futures bitcoin

Czym są kontrakty futures na bitcoina / kryptowaluty i jak nimi handlować?

Kryptowaluty, takie jak bitcoin, są coraz częściej akceptowane jako forma waluty i przyciągają spekulantów. Do

6 thoughts on “STREAKK – Staking kryptowalut na bezpiecznym portfelu”

  1. Jak zintegrować portfel z kontem?
    Na koncie widać zyski ze stejkingu?
    Co wz z tym że USDT może zbankrutować? Są przewidziane jakieś działania przez zarząd Streakk?
    Dzięki za odpowiedzi albo próbę poszukiwań.
    pozdr.

    1. Portfele będą integrowane z kontami dopiero po uruchomieniu Node’ów, czyli po pełnym starcie stakingu. Konta będą wtedy połączone z portfelami poprzez specjalne ID. Mówił o tym Suki Chen na ostatnim FAQ (https://www.youtube.com/watch?v=HoV89a_g8wg#t=25m15s).
      Jeżeli będą konieczne w związku z tym jakieś działania, to na pewno wszystkie osoby z mojej grupy otrzymają dokładną instrukcję.

      Po integracji okaże się, czy zyski ze stakingu będzie można widzieć również z poziomu swego backoffice. Na pewno będą one widoczne z poziomu aplikacji Streakk.

      Jeśli USDT zbankrutowałoby, to sądzę, że cały świat kryptowalut mógłby zaliczyć solidną zadyszkę i Streakk nie byłby tu jakoś szczególnie wyróżniony. Akurat ten projekt jest oparty na wielu kryptowalutach i nie sądzę, żeby ew. problem z USDT był w jakiś sposób szczególnie krytyczny dla Streakk. Aktualnie depozytów dokonuje się co prawda poprzez USDT, ale firma raczej nie trzyma swoich środków w tej kryptowalucie. W razie upadku USDT jest przecież wiele innych stable-coinów i zmiana na inny jest raczej prostą kwestią kosmetyczno-techniczną. Większy problem w tej hipotetycznej sytuacji widziałbym w utracie zaufania generalnie do kryptowalut. Może to oczywiście negatywnie wpłynąć na Streakk, ale raczej nie bezpośrednio.

      1. Jeżeli USDT padnie, to w portfelu można stejkować USDT na 10% chyba, to wtedy co z tymi środkami się dzieje?
        Jeżeli obecnie nie ma możliwości integracji portfela z dashbordem czy jak tam się to nazywa (konto przez przeglądarkę np na pc), tylko można sobie Noda kupić to produkt nie jest kompletny.
        Czy jak założę portfel to % od stejkungu jest od razu naliczany czy też zacznie być naliczany niewiadomo kiedy?
        Kiedy ziści się synchronizacja konta z portfelem? tak żeby produkt uzyskał pełne zdolności.
        Po co zakładając konto z linku polecającego wymagane jest imię i nazwisko?
        Czy można założyć konto bez linku polecającego?

        Pytam bo nigdy nie strejkowałem.

        1. Ze zgromadzonymi środkami dzieje się dokładnie to samo, co w przypadku np. upadku LUNA. Nadal jesteś właścicielem coinów, ale ich wartość spada. Nie ma tu żadnego znaczenia czy trzymałbyś te USDT na giełdzie, stakował w Streakk czy trzymał na fizycznym portfelu. Każda kryptowaluta posiada ryzyko spadku swojej wartości, również USDT. Jeśli nie ufasz USDT, to stakuj inne kryptowaluty.

          Wielokrotnie podkreślałem w artykule, że projekt jest we wczesnej fazie rozwoju, a staking jeszcze nie ruszył, tak więc masz rację pisząc, że produkt nie jest jeszcze kompletny. Jedni zobaczą w tym minus, a inni okazję inwestycyjną.

          Staking oraz reszta funkcjonalności ma ruszyć w tym miesiącu, jeszcze nie ma konkretnej daty. Od tego momentu nagrody za staking będą wypłacane w każdą środę za te środki, które znajdowały się na portfelu nieprzerwanie przez cały poprzedni tydzień.

          Nie ma możliwości zarejestrowania się bez linku polecającego.

    1. Revolut nie jest portfelem kryptowalutowym.
      Możesz przelać kryptowaluty z portfela prywatnego (takiego jak Streakk) np. na giełdę, sprzedać je do PLN i wtedy zasilić Revolut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *