Zeniq/Tupan Minting – czy warto inwestować?

Pomimo spadków na rynku kryptowalut, branża blockchain nadal aktywnie się rozwija. Budowane są systemy, które mogą położyć podwaliny pod przyszły, zrewolucjonizowany świat finansów, ubezpieczeń, praw własności i wielu innych sfer życia. Dziś przedstawię Ci jeden z takich systemów. Jest on w fazie prężnego rozwoju, a dodatkowo stwarza ciekawe możliwości inwestycyjne. Zapraszam Cię do zapoznania z projektem ZENIQ.

Na rynkach światowych od kilku lat łatwo jest zauważyć kilka trendów oraz związanych z nimi problemów do rozwiązania. Stopniowo odchodzi się od gotówki i tradycyjnej bankowości na rzecz różnego rodzaju systemów informatycznych (np. karty płatnicze, Apple Pay itp.), które stają się podstawą działania wielu firm.

Dobrze w te trendy wpisuje się branża blockchain. Nadal jednak wiele osób uważa, że korzystanie z kryptowalut jest jeszcze zbyt skomplikowane lub niebezpieczne. Naprzeciw tym obawom wychodzi ekosystem ZENIQ. Tworzy on technologiczne rozwiązania, które upraszczają dostęp do kryptowalut i jednocześnie zwiększają ich bezpieczeństwo. Wokół systemu tworzy się stopniowo coraz większa baza ciekawych produktów, również pod względem inwestycyjnym.

W tym artykule najpierw przedstawię samą firmę wraz z jej założeniami i celami oraz opiszę poszczególne elementy systemu. Na koniec pokażę, w jaki sposób można wejść w ten projekt, aby w przypadku jego powodzenia móc czerpać w przyszłości dochody pasywne.

ZENIQ – informacje o firmie

Ekosystem tworzony jest przez firmę ZENIQ Technologies Ltd. Organizacja ze swoją ideą powstała w 2017 roku, jednak na poważnie skrzydła rozwinęła pod koniec 2020 roku. Jej biura znajdują się w Dubaju, gdzie zatrudnianych jest ok. 25 osób. Dodatkowo firma współpracuje z ok. 50 programistami rozwijającymi ten projekt na całym świecie.

Partnerem finansowym ZENIQ jest OCS International – bank inwestycyjny ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Współpracuje on z władzami tego kraju jako partner technologiczny na rzecz rozwijania gospodarki cyfrowej. Bank ten oprócz oferowania tradycyjnych usług bankowych jest też przyjazny kryptowalutom. Dzięki temu firma ma wszelkie potrzebne narzędzia w dziedzinie łączenia kryptowalut z tradycyjnym systemem bankowym.

ZENIQ – Cele i misja

Celem ZENIQ jest scalenie świata walut fiducjarnych oraz kryptowalut poprzez budowę przyjaznego i kompletnego ekosystemu, który uprości korzystanie z kryptowalut. Ważnym elementem jest też jak najlepsze zabezpieczenie aktywów cyfrowych swoich klientów. Dzięki rozwiązaniom ZENIQ każdy z nas może stać się bankiem dla samego siebie. Z czasem firma zamierza również stworzyć bezpieczne miejsce służące do inwestycji cyfrowych oraz wiodącą giełdę kryptowalut.

System ZENIQ dąży do wyeliminowania w przyszłości konieczności korzystania z typowych pośredników takich jak banki, ubezpieczyciele czy krajowi regulatorzy. Całość opiera się na urządzeniach sprzętowych Zeniq Hub, które są bezpiecznym portfelem dla walut tradycyjnych, jak i cyfrowych. Urządzenia te są podstawą działania odrębnego blockchaina ZENIQ. Ważnym elementem systemu będzie też aplikacja mobilna Zeniq App, giełda Zeniq Exchange oraz Zeniq Smart Chain, na którym można już pisać własne aplikacje bazujące na smart kontraktach. Całość jest też platformą dla innych projektów. Udostępniane są opcje tokenizacji, tworzenia NFT, stakingu oraz kopania kryptowalut.

Wiem, że wiele z tych pojęć może być dla Ciebie obca, dlatego w kolejnym rozdziale postaram się jak najprościej opisać Ci poszczególne elementy tego ekosystemu.

ZENIQ – elementy projektu

Cały projekt składa się z wielu produktów, które stopniowo składane w całość stają się coraz bardziej atrakcyjnym ekosystemem dla projektów kryptowalutowych. Już teraz kilka z nich zdecydowało się przebudować swoje systemy i przenieść z innych blockchainów (np. z Ethereum lub z Waves) właśnie na ZENIQ.

ZENIQ Coin

Główną kryptowalutą w ekosystemie jest Zeniq Coin. Jest on wydobywany w procesie kopania przez użytkowników systemu (więcej o tym później) i będzie wykorzystywany do realizacji projektów ZENIQ. Obecnie Zeniq Coin jest obecny na dwóch zdecentralizowanych giełdach (PancakeSwap oraz UniSwap), a jego cena wynosi ok. 0,08$.

Wartość kryptowaluty Zeniq Coin może wzrosnąć w przyszłości z przynajmniej kilku powodów:

  • Przy pomocy Zeniq Coina będzie można płacić za dostęp do nowych produktów w ekosystemie
  • Użytkownicy giełdy Zeniq Exchange zapłacą niższe prowizje, jeśli będą używać Zeniq Coina do jej opłacania
  • Każda transakcja na blockchainie ZENIQ będzie powodowała spalanie pewnej ilości coinów
  • Ilość wydobywanych coinów będzie spadać wraz z upływem czasu (temat halvingu rozszerzę w dalszych rozdziałach)
  • 100% coinów wydanych na prowizje na giełdzie Zeniq Exchange również będzie spalana, co zmniejszy podaż

Zasadniczo widać zatem, że im większa popularność ekosystemu, tym bardziej powinna wzrastać wartość Zeniq Coina w przyszłości. Jej mechanizm wydaje się bardzo podobny do kryptowaluty BNB, powiązanej z giełdą Binance. Jest to jedna z czołowych kryptowalut świata, a jej wartość zmieniła się od 6,30$ na początku 2019 roku aż do 690$ na szczytach w maju 2021 roku.

Zeniq Hub – bezpieczny portfel

W świecie kryptowalut problemem bywają ataki hakerskie na portfele kryptowalutowe, skutkujące kradzieżą środków. Może mieć to miejsce w przypadku tzw. portfeli gorących, czyli takich, które mają dostęp do internetu. Znacznie bezpieczniejsze są portfele sprzętowe, które są fizycznie odłączone od sieci (portfele zimne). Ceną za to jest jednak brak możliwości szybkiego dostępu do środków lub np. wykonywania transakcji on-line.

Odpowiedzią ZENIQ na ten problem jest stworzenie urządzenia sprzętowego Zeniq Hub. Urządzenie to z wyglądu przypomina tablet i łączy w sobie portfel zimny oraz gorący. Portfele te znajdują się na odrębnych komponentach technicznych. Główny komputer odpowiedzialny za portfel gorący daje dostęp do aplikacji mobilnej, giełdy i obsługuje wszelkie transakcje. Zimny portfel jest natomiast fizycznie i logicznie oddzielony od głównego komputera i odłączony od internetu. Oba komponenty komunikują się ze sobą przy pomocy zastrzeżonego i bezpiecznego połączenia. Dzięki takiej konstrukcji nasze środki są bardzo dobrze chronione i mogą być przerzucane na portfel gorący tylko na czas zawierania transakcji.

zeniq hub
portfel sprzętowy – ZENIQ HUB

Zeniq Hub pełni również funkcję masternode’a, czyli serwera w blockchainie ZENIQ. Przechowuje on pełną kopię księgi głównej blockchaina i przejmuje pewne dodatkowe obowiązki w sieci. Innymi słowy, Zeniq Hub jest także urządzeniem, które utrzymuje blockchain, tworząc w pełni rozproszony system podobnie jak w przypadku Bitcoina.

Zeniq Hub wykonuje więc pewną pracę na rzecz całej sieci. Nie robi tego oczywiście za darmo, ale jest wynagradzany kryptowalutą Zeniq Coin. Można więc śmiało nazwać Zeniq Hub koparką kryptowaluty Zeniq Coin. Obecnie dostępna w sprzedaży jest limitowana wersja Zeniq Hub „01”. Po jej wyczerpaniu dostępne będą jedynie urządzenia Zeniq Hub „02”, które będą pozbawione możliwości wydobywania kryptowaluty. Koszt zakupu Zeniq Hub „01” to 1998 Euro.

ZENIQ Minting – proces kopania kryptowalut

Proces wydobywania nowych coinów ZENIQ nazywany jest „mintingiem”. Aby Zeniq Hub mógł to robić, musi być stale podłączony do prądu oraz internetu (przez WLAN lub kabel Ethernet). Zużycie prądu nie przekracza 40W, co oznacza zwiększenie rachunku za energię o ok. 25 zł przy ciągłym używaniu urządzenia. Jeśli jednak nie zależy Ci na pozostałych funkcjach urządzenia i chcesz jedynie kopać coiny ZENIQ, możesz zamówić tańsze urządzenie zwane Minting Hub.

Minting Hub

Minting Hub, tak samo jak Zeniq Hub, pełni funkcję masternode’a w sieci ZENIQ. Obsługuje transakcje i przechowuje dane blockchaina oraz jest za to wynagradzany w postaci coinów ZENIQ. W odróżnieniu od Zeniq Hub nie jest jednak urządzeniem podobnym do tabletu, lecz raczej procesorem sprzętowym. Nie zostanie on również do Ciebie dostarczony fizycznie (choć jest taka opcja, dodatkowo płatna), ale znajduje się w centrach firmy i jest przez nią w pełni utrzymywany i obsługiwany. Nie musisz zatem troszczyć się o jego konfigurację ani dbać o ciągły dostęp do prądu i internetu. Minting Hub pomimo tego jest ciągle wynagradzany za swoją pracę, a Ty masz wyłączny, ciągły i nieograniczony dostęp do wszelkich środków, które w wyniku mintingu znajdą się na jego portfelu.

Zakup Minting Huba jest podstawowym sposobem inwestycji w projekt. Już od pierwszego dnia po zakupie generuje on dla Ciebie wynagrodzenie. Koszt podstawowej jednostki Minting Hub wynosi 1498 Euro. Można jednak zakupić hurtowo większą ich ilość bądź wykupić mniejsze udziały w jednym Minting Hubie już od 1/32 udziału w cenie 100 Euro. Każde zakupione urządzenie jest zaprogramowane na 18 lat działania i ciągłego wydobywania kryptowaluty na Twoją rzecz.

zeniq minting hub cennik
MINTING HUB – cennik (tutaj nazywany „Housing HUB”)
ZENIQ – halving

Przy wydobywaniu nowych coinów ZENIQ występuje zjawisko halvingu. Powoduje ono, podobnie jak w przypadku Bitcoina, zmniejszanie wydobywanych ilości coinów z czasem. W tym jednak przypadku halving przebiega płynniej oraz ma miejsce na dwóch płaszczyznach.

tupan minting
Halving ZENIQ

Halving czasowy – każdego kolejnego dnia urządzenia wydobywające ZENIQ Coiny zmniejszają odrobinę swoje wydobycie. Tempo tego spadku odpowiada zmniejszeniu wydobycia o połowę w ciągu roku. Wydobywanie coinów rozpoczęło się od ilości 100 ZENIQ Coinów dziennie dla każdego urządzenia w lutym 2020 roku.

Halving sprzedażowy – zdolność urządzeń do wydobywania ZENIQ Coinów spada wraz z numerem sprzedanego urządzenia. Oznacza to, że im później decydujemy się na zakup Minting Huba, tym mniej coinów będzie on wydobywać przez cały okres swojego działania. Dokładny algorytm wygląda następująco: Pierwsze 10.000 urządzeń posiadało 100% zdolności wydobywczych. Następnie każdy kolejny 1000 urządzeń zmniejsza tę zdolność o pewien procent, który wynosi:

  • 4% dla numerów urządzeń od 10.001 do 50.000
  • 2% dla numerów urządzeń od 50.001 do 100.000
  • 1% dla numerów urządzeń od 100.001 do 150.000
  • 0,5% dla numerów urządzeń od 150.001 do 200.000
  • itd.

Przy zakupie urządzeń dzisiaj (7.07.2022) ich zdolności wydobywcze wynoszą 3,82% początkowej zdolności. Mój Minting Hub zakupiony w październiku 2021 roku wydobywa obecnie nieco ponad 4 ZENIQ Coiny dziennie.

Mechanizm halvingu sprawia, że moment decyzji o wejściu w ten projekt ma znaczenie. Gwarantuje to również, że ilość kryptowaluty w obiegu będzie wzrastała coraz wolniej, a wręcz z czasem zacznie się zmniejszać dzięki mechanizmom deflacyjnym takim jak spalanie coinów. Planowana maksymalna podaż coinów ZENIQ to ok. 600 milionów.

ZENIQ Blockchain

Ekosystem ZENIQ posiada swój własny blockchain oparty o blockchain kryptowaluty Bitcoin Cash. Ma on jednak kilka przewag technologicznych nad podobnymi rozwiązaniami.

Po pierwsze jest on kompatybilny z innymi blockchainami takimi jak Ethereum, Tron czy Binance Smart Chain. Warto też powiedzieć o jego wskaźniku TPS, czyli ilości transakcji na sekundę możliwych do wykonania. Dla najbardziej znanych blockchainów takich, jak Bitcoin lub Ethereum wynosi on 5-10. Blockchain ZENIQ tymczasem jest w stanie wykonywać nawet do 50.000 transakcji na sekundę.

Blockchain jest utrzymywany przez urządzenia fizyczne Zeniq Hub oraz Minting Hub opisywane wcześniej, co zapewnia odpowiednie rozproszenie sieci. Na blockchainie mogą działać również inne tokeny. Każdy masternode może zostać skonfigurowany do obsługi innych tokenów i projektów. ZENIQ jest zatem platformą, która pozwala działać innym projektom kryptowalutowym.

Staking

Blockchain umożliwia również tzw. staking. Polega on na zamrażaniu funduszy na portfelu w celu obsługi operacji sieciowych blockchain, co wiąże się z otrzymaniem nagrody na koniec stakingu. Staking można zatem porównać do lokaty, w której blokujemy kryptowaluty na jakiś czas, aby otrzymać określone odsetki.

Zeniq Smart Chain

W czerwcu 2022 roku został również oficjalnie otwarty Zeniq Smart Chain. Dzięki niemu programiści mogą już programować własne aplikacje i smart kontrakty na blockchainie ZENIQ. Zeniq Smart Chain ma sporą przewagę nad innymi ze względu na szybkość, skalowalność oraz niskie koszty transakcji. Z czasem więc będzie się pojawiać coraz więcej produktów, projektów i aplikacji korzystających z blockchaina. Pamiętać przy tym należy, że każda transakcja na blockchainie powoduje spalanie pewnej ilości monet, dzięki czemu wspierany jest mechanizm deflacji i wzrostu wartości monet.

ZENIQ a tokenizacja

Ekosystem ZENIQ silnie skupia się na budowie bazy technologicznej dla projektów opierających się na tokenizacji. Jest to dosyć nowe pojęcie, więc postaram Ci się je przybliżyć.

Tokenizacja jest to proces, w którym poufne dane są zastępowane przez wartość zastępczą zwaną tokenem. Token może zatem zawierać prawa do rzeczywistych dóbr lub aktywów. Mogą to być np. nieruchomości, dzieła sztuki, akcje firm, patenty, prawa dostępu do zamkniętej grupy lub prawo głosu. Tokeny mogą być łatwo zbywalne, dzięki czemu łatwiejszy staje się handel prawami do rzeczywistych dóbr.

Dzięki tokenizacji o wiele prostsze staje się również finansowanie nowych projektów. Startupy nie będą musiały już pozyskiwać środków poprzez skomplikowane umowy z inwestorami lub wchodzenie na giełdę. Zamiast tego mogą wypuścić ograniczoną ilość tokenów powiązanych w pewien sposób z ich projektem i sprzedać je za realną gotówkę. Jest to dla takich firm znacznie prostsze i tańsze. Z kolei nabywcy tokenów w zamian mogą otrzymać np. dostęp do przyszłych usług firmy, prawo głosu lub nawet pewną część własności przedsiębiorstwa. Wszystkie te właściwości mogą być ustalane odrębnie dla każdego projektu i bazę dla takich systemów buduje właśnie ZENIQ. Celem firmy jest umożliwienie tokenizacji projektów oraz przystępnego i szybkiego handlu takimi aktywami.

W 2021 roku wartość globalnego rynku tokenizacji szacowało się na 2,3 mld dolarów. W ciągu najbliższych 4 lat prognozuje się, że osiągnie ona 5,6 mld dolarów. Światowe Forum Ekonomiczne twierdzi z kolei, że w 2027 roku aż 10% światowego PKB będzie przechowywane w technologii blockchain. Rynek tokenizacji ma więc ogromny potencjał, a infrastruktura ZENIQ świetnie wpisuje się w ten trend.

Aplikacja ZENIQ

Kolejnym produktem w ekosystemie jest Zeniq App, czyli aplikacja na smartfony. Jest to zdecentralizowany portfel, który można zainstalować we własnym telefonie. Umożliwia on dokonywanie transakcji kryptowalutowych w czasie rzeczywistym. W przyszłości ma się również pojawić możliwość przesyłania walut tradycyjnych. Aplikacja może też zostać łatwo sparowana z Zeniq Hub, dzięki czemu z poziomu telefonu komórkowego będzie można dokonywać transakcji realizowanych przez nasz Zeniq Hub.

ZENIQ Exchange

Projektem, który ma ujrzeć światło dzienne w 2023 roku, jest zdecentralizowana giełda kryptowalut Zeniq
Exchange. Przy jej budowie największy nacisk kładzie się na ochronę danych, bezpieczeństwo i łatwość obsługi. Giełda będzie posiadać wszystkie popularne standardowe pary walutowe do handlu cyfrowego.

Twórcy zapowiadają, że giełda będzie oferować bezpłatne przelewy oraz możliwość połączenia konta z tradycyjnym systemem bankowym poprzez weryfikację IBAN. Firma zapewnia, że opłaty będą niższe, niż w przypadku zwykłych giełd, a przy użyciu ZENIQ Coin będzie można obniżyć prowizję o 25%. Dodatkowo 100% zysku pochodzącego z opłat prowizyjnych będzie spalana, co sukcesywnie będzie obniżać ilość monet będących w obiegu i wzmocni ich wartość. Zostanie również wprowadzony nowy stable coin o nazwie EuroCoin z transakcjami w czasie rzeczywistym oraz stałą opłatą transakcyjną w wysokości 0,01 Euro.

Celem firmy jest znalezienie się w czołowej dziesiątce największych giełd świata w ciągu 3 lat od uruchomienia projektu.

SAFIR – Program partnerski ZENIQ

Poza standardowym sposobem zarabiania na wydobywaniu kryptowaluty ZENIQ Coin można jeszcze uzyskać dodatkowe dochody z programu partnerskiego ZENIQ/SAFIR. Firma Safir jest wyłącznym dystrybutorem produktów ZENIQ i oferuje związany z tym program partnerski. Zarabiać w nim można za polecanie produktów związanych z ekosystemem ZENIQ nowym klientom przy pomocy własnego linku partnerskiego. Wynagrodzenia wypłacane są w Euro i generowane na 3 sposoby:

  • Uni-Level – Z każdego zakupu osoby bezpośrednio zarekomendowanej otrzymujemy 10% kwoty, którą wydała ona na zakup produktów. Z dalszych poziomów rekomendacji otrzymać możemy od 0,5% do 7% wygenerowanej kwoty sprzedaży
  • Poziomy kariery – Po osiąganiu określonych kwot skumulowanej sprzedaży z całego naszego drzewa rekomendacji otrzymujemy jednorazową premię. Dodatkowym wymogiem do jej otrzymywania jest określona ilość osób w pierwszej linii rekomendacji. Premie stanowią średnio 3-5% całej wygenerowanej kwoty z naszej struktury.
  • Pula bonusowa – od momentu wygenerowania 10.000 Euro skumulowanej sprzedaży otrzymujemy dostęp do udziałów w puli bonusowej. Co miesiąc wpada do niej 10% kwoty globalnej sprzedaży z całego programu. Następnie pula dzielona jest pomiędzy wszystkie osoby, które posiadają do niej dostęp.

Szczegóły na temat programu partnerskiego możesz znaleźć, klikając w link: SAFIR – PROGRAM PARTNERSKI

ZENIQ – projekty w ekosystemie

Tak jak już wspomniałem, projekt jest zaprojektowany jako platforma, na której mogą być oparte inne projekty kryptowalutowe. Z blockchaina ZENIQ korzysta już wiele mniejszych projektów, natomiast dwa z nich (a obecnie szczególnie „Tupan”) warte są dodatkowej uwagi.

AVINOC – lotniczy UBER

Pierwszym dużym projektem, który zdecydował się przenieść z Ethereum do ZENIQ, jest projekt AVINOC (Aviation Network Operation Chain).

Ideą projektu jest wypełnienie luki na rynku bukowania prywatnych lotów. Ambicją twórców jest połączenie właścicieli linii lotniczych, właścicieli samolotów, pilotów i innych podmiotów oferujących loty z osobami, które potrzebują prywatnego transportu lotniczego. Oferta skierowana jest głównie do biznesmenów, którzy chcą w prosty sposób znaleźć odpowiedni i szybki transport z punktu A do B przy wykorzystaniu lotnictwa.

Docelowo loty takie mają być bukowane na platformie zbudowanej w stylu Booking.com, gdzie będzie można rezerwować loty czarterowe, biznesowe i prywatne na wybranych przez siebie trasach. Twórcy przekonują, że będzie to projekt podobny do Ubera, lecz tym razem w branży lotniczej.

Płatności w programie mają się odbywać za pomocą kryptowaluty AVINOC, która opiera się na blockchainie ZENIQ. Dla osób, które są już w ekosystemie ZENIQ, istnieje możliwość pozyskania i długoterminowego stakowania kryptowaluty AVINOC na atrakcyjnych warunkach – przy zwrocie nawet do 11% rocznie. Jeśli jesteś zainteresowany tym projektem, zapoznaj się z broszurą informacyjną (BROSZURA O STAKINGU AVINOC) i zgłoś się do mnie po szczegóły techniczne.

TUPAN – ochrona lasów w Amazonii

Na ten moment najciekawszą możliwością inwestycyjną w ekosystemie ZENIQ jest według mnie projekt TUPAN. Został on utworzony przez Brazylijczyków, którzy pracują nad rozwiązaniem problemów ekologicznych swego kraju i całego świata.

Tupan – opis projektu

TUPAN jest prawdopodobnie jedynym jak dotychczas projektem kryptowalutowym oficjalnie regulowanym przez Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Twórcy projektu TUPAN zarządzają funduszem zalesiającym i konserwującym 369.000 hektarów lasów deszczowych w Puszczy Amazońskiej. Fundusz ten („ForestAu Green LLC”) zajmuje się zakupem nowych gruntów z nienaruszonym lasem deszczowym oraz ponownym zalesianiem zniszczonych siedlisk. Na czym polega ich strategia biznesowa?

Tupan a certyfikaty CO2

Jak dobrze wiesz, gospodarka światowa negatywnie wpływa na stan środowiska, co powoduje wiele problemów. W celu ich ograniczenia rządy wielu krajów wprowadziły tzw. certyfikaty CO2. Muszą one być kupowane przez instytucje, które emitują gazy cieplarniane. Dzięki temu przynajmniej w teorii, firmy i kraje emitujące zanieczyszczenia, równoważą te straty poprzez finansowanie odbudowy naturalnego środowiska w innych częściach globu. Osiągają też dzięki temu tzw. zerową emisję netto.

Sprzedażą takich właśnie certyfikatów zajmuje się wspomniany fundusz, na którym bazuje projekt TUPAN. Wraz ze wzrostem konsumpcji i uprzemysłowienia świata, certyfikaty CO2 mogą stawać się coraz droższe i trudniej dostępne, co dobrze rokuje dla projektu. W 2019 roku wartość globalnego rynku kredytów węglowych wynosiła 211,5 mld dolarów, a oczekuje się, że w 2027 roku osiągnie ona aż 2407,8 mld dolarów.

Z projektem powiązany będzie token TUPAN, który ma symbolizować jedno drzewo zasadzone w Puszczy Amazońskiej. Każdy token ma mieć przypisane konkretne współrzędne geograficzne tego drzewa. Zyski z handlu certyfikatami CO2, według autorów projektu, będą przeznaczane na zakup tokenów TUPAN na giełdach (z rynku), co powinno zwiększać ich wartość. Poza sprzedażą certyfikatów projekt posiada również inne źródła dochodów. Jak deklarują twórcy, jest właścicielem wielu patentów oraz kilku lokalnych firm w branży medycyny, kosmetyków i produktywności rolnictwa.

Tupan Minting – możliwości inwestycyjne

Jak już wcześniej wspomniałem, ZENIQ jest platformą, na której mogą działać inne projekty. W przypadku TUPAN infrastruktura ZENIQ będzie wykorzystywana do wydobywania nowych coinów TUPAN (Tupan Minting). Będą one tworzone na podobnej zasadzie jak wcześniej opisywane Zeniq Coiny. Projekt TUPAN jest jednak we wcześniejszej fazie rozwoju niż sam ZENIQ. Dzięki temu mamy w tym momencie możliwość zakupienia najbardziej wydajnych masternode’ów TUPAN, o czym w przypadku ZENIQ można już tylko pomarzyć.

TUPAN Minting również objęty jest zasadą podwójnego halvingu – czasowego i sprzedażowego. W przypadku TUPAN każdy masternode od daty aktywacji zmniejszać będzie stopniowo ilość wydobywanych coinów w taki sposób, że po roku będzie wydobywał ich o połowę mniej. Dodatkowo współczynnik wydajności Tupan Mintingu będzie obniżany z każdym zakupionym masternodem w tempie 1% na każde 2000 sprzedaży.

Obecnie od ponad miesiąca trwa przedsprzedaż masternode’ów TUPAN, które posiadają promocyjne 103% całkowitej mocy wydobywczej (zmniejsza się to co tydzień o 1%). Każdy posiadacz Zeniq Hub lub Minting Hub może zakupić pełny masternode TUPAN w cenie 998 Euro i wydobywać ponad 100 coinów TUPAN dziennie. Oficjalna początkowa cena coina TUPAN została ustalona na 0,0369$, ale może się ona oczywiście bardzo szybko zmienić. Maksymalna ilość sprzedanych masternode’ów została ustalona na 1,5 miliona, a maksymalna podaż na 10 miliardów tokenów TUPAN.

Posiadacze Zeniq Hub lub Minting Hub mogą zakupić maksymalnie tyle masternode’ów TUPAN, ile posiadają hubów ZENIQ. Dzieje się tak, ponieważ masternode TUPAN musi być fizycznie skonfigurowany na działającym już hubie ZENIQ. Do niedawna pozostałe osoby nie miały w ogóle możliwości zakupu masternode’ów TUPAN, lecz zmieniło się to w drugiej połowie lipca. Obecnie istnieje możliwość zakupu masternode TUPAN oraz jego częściowych udziałów w następujących cenach:

  • Tupan Masternode – 1298 Euro (dla posiadaczy huba ZENIQ: 998 Euro)
  • 1/2 Tupan Masternode – 700 Euro
  • 1/4 Tupan Masternode – 400 Euro
  • 1/8 Tupan Masternode – 220 Euro
  • 1/16 Tupan Masternode – 135 Euro
  • 1/32 Tupan Masternode – 100 Euro

TUPAN Minting wraz z procesem wydobywania coinów rozpocznie się po zakończeniu przedsprzedaży, co powinno nastąpić najpóźniej w sierpniu.

ZENIQ – Jak zacząć?

Rejestracja w Safir.com

Jeśli jesteś zainteresowany inwestycją w projekt ZENIQ, TUPAN lub AVINOC, musisz zacząć od rejestracji swego konta u dystrybutora tych produktów, czyli w serwisie safir.com – zrobisz to, klikając poniższy przycisk:

Wypełnij formularz swoimi podstawowymi danymi i kliknij link potwierdzający w wiadomości e-mail, którą otrzymasz. Po kliknięciu możesz od razu zalogować się na swoje konto w safir.com.

Przy pierwszym logowaniu otrzymasz informację o tym, że w przypadku utracenia dostępu do konta, jedynym sposobem na jego odzyskanie będzie weryfikacja swojej tożsamości. Aby jednak była ona możliwa, powinieneś najpierw przejść procedurę KYC (Know Your Customer). Możesz to zrobić w tym momencie lub później. Wymagane jest podanie jedynie takich danych jak: imię, nazwisko, narodowość oraz numer i data ważności dokumentu tożsamości. Na ten moment nie ma potrzeby skanowania i przesyłania żadnych dokumentów.

Depozyt

Aby nabyć dowolny produkt, w pierwszej kolejności powinieneś dokonać depozytu na swoje konto. Najprostszą metodą będzie zasilenie konta przy pomocy kryptowalut. W tym celu przejdź w menu do zakładki „Balance”, a następnie „Deposit Crypto”. Do wyboru mamy BTC, BCH, ETH, EURO i LTC. Do dokonania pierwszego depozytu polecam LTC (Litecoin) z powodu jego popularności oraz niskich kosztów transferu (zazwyczaj poniżej 1 zł).

safir.com
Depozyt na konto w safir.com

Po wybraniu kryptowaluty kliknij przycisk po prawej stronie „Get Litecoin Address”, aby uzyskać adres do wpłaty. Po chwili w miejscu przycisku ujrzysz kod QR oraz adres portfela, na który powinieneś dokonać transferu. Przesłać możesz w zasadzie dowolną kwotę. Zostanie ona automatycznie przeliczona na Euro, dodana do Twego konta i widoczna w górnej części menu zaraz pod Twoim avatarem. Zdeponowaną kwotę możesz teraz użyć do zakupu wybranych produktów.

Zakup produktów ZENIQ

Gdy jesteś zdecydowany na zakup któregoś z produktów, przejdź do zakładki „Shop” i wybierz „Blockchain Tech”.

Zakup Minting Hub

Minting Hub jest to procesor, który będzie wydobywał dla Ciebie kryptowalutę Zeniq Coin. Nie zostanie on do Ciebie wysłany fizycznie, lecz będzie znajdował się w centrach firmy. Możesz zakupić jeden pełny hub (opcja „Safir Minting Hub”), hurtowe ilości hubów w niższej cenie jednostkowej (opcja „Safir Minting Farm”) lub cząstkowe udziały w jednym z hubów (opcja „Safir Minting Shares”). Po wyborze odpowiedniej opcji i ewentualnej ilości hubów/udziałów kliknij przycisk „Buy”, zapoznaj się z informacjami i zaakceptuj wymagane zgody. W momencie zakupu będziesz miał dokładną informację na temat wydajności Twojego egzemplarza huba, zgodnie z zasadą halvingu sprzedażowego. Na dzień 9.07.2022 wydajność ta wynosi 3,82%.

Zakup TUPAN Minting Masternode

Jeśli jesteś już właścicielem pełnego huba ZENIQ, możesz zdecydować się na zakup pełnego masternode’a TUPAN w cenie 998 Euro (opcja „Tupan Minting Add-On”). W przeciwnym przypadku pozostaje Ci opcja „Tupan Minting Shares” lub „Tupan Minting Node” w zależności od tego jaką ilość node’ów (lub jaką jego część) chcesz kupić. Zwróć uwagę na podaną liczbę procent w nawiasie – będzie to wydajność Twojego egzemplarza. Po dokonaniu wyboru kliknij „Buy”, zaznacz wymagane zgody i postępuj zgodnie z dalszymi poleceniami.

Śledzenie projektu

Jak w każdym biznesie, warto trzymać rękę na pulsie i pilnować, czy wszystko jest na właściwym miejscu. Pierwszym miejscem, w które powinieneś zaglądać po zakupie Minting Huba, jest jego adres na blockchainie. Aby go odnaleźć, kliknij zakładkę „ZENIQ”, a następnie „ZENIQ Hubs”. Ujrzysz listę wszystkich zakupionych hubów wraz z informacją o jego ID oraz ilości wykopanych coinów. Jeśli hub jest również skonfigurowany pod masternode TUPAN, obok małej ikonki ZENIQ zobaczysz również ikonkę TUPAN. Po prawej stronie znajduje się też adres walleta tego huba. Po jego kliknięciu zostaniesz przeniesiony na stronę Block Explorera ZENIQ, gdzie ujrzysz ogólne zarobki Twojego huba oraz detale każdego naliczenia. Informację o ilości wykopanych Tupan Coin znajdziesz w zakładce „Tupan”.

zeniq hub
lista Minting Hubów

Aby być zawsze na bieżąco z projektem, dodaj się również do grupy na Telegramie, gdzie główny polski lider zawsze przekazuje najświeższe informacje. Aby otrzymać zaproszenie do tej grupy, odezwij się do mnie. W razie innych pytań na temat projektu również jestem do Twojej dyspozycji.

Podsumowanie

Gdy dowiedziałem się o projekcie ZENIQ, byłem umiarkowanie sceptyczny. Decyzję o wejściu podjąłem niestety dopiero po ok. 2 miesiącach – w momencie, gdy po wejściu na giełdę PancakeSwap cena Zeniq Coina podskoczyła chwilowo do ponad 2$, pokazując swój potencjał. Długo wahałem się, czy opisywać szczegółowo ten projekt na blogu, gdyż miałem odczucie, że z każdym dniem opłacalność inwestycji się zmniejsza.

Przez wiele miesięcy śledziłem liczne wydarzenia związane z projektem bez podejmowania żadnych akcji. Coraz bardziej utwierdzałem się przy okazji w przekonaniu, że jest to rzeczywiście duży projekt z pokaźnym potencjałem i długoterminową strategią, która jest konsekwentnie realizowana. Bardzo spodobało mi się zdanie opisujące projekt TUPAN przed jego startem: „Nie obiecujemy zysków 5% każdego dnia, ale obiecujemy, że posiadamy realne projekty z prawdziwymi firmami na działającym blockchainie”.

Coraz bardziej uświadamiam sobie, że jest to projekt zdecydowanie długoterminowy i nie opiera się jedynie na wartości Zeniq Coina. Będąc w projekcie, ma się bowiem możliwość uczestnictwa w ciekawych akcjach inwestycyjnych, takich jak obecna z projektem TUPAN. Jest duża szansa na to, że podobnych akcji (wchodzenie w nowe projekty na bardzo dobrych warunkach) będzie coraz więcej i choćby z tego powodu być może warto będzie posiadać pełny hub ZENIQ.

Wszelkie decyzje należą oczywiście wyłącznie do Ciebie, a moim zadaniem jest jedynie jak najbardziej rzetelne przedstawienie projektu i wyrażenie własnej opinii. W tym przypadku projekt jest dość mocno rozbudowany i trudno przedstawić wszystkie informacje w jednym artykule. Dlatego też dołączam na koniec kilka przydatnych linków:

W razie dodatkowych pytań pamiętaj, że zawsze możesz do mnie napisać.

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe newsy i informacje na temat nowych artykułów na blogu, zapisz się do mego newslettera:

Powiązane artykuły

streakk staking crypto

STREAKK – Staking kryptowalut na bezpiecznym portfelu

Wartość rynku kryptowalut szacuje się obecnie na ponad 1 bilion dolarów. Spora część tych aktywów
koparka helium

Koparka HNT (Helium) – jak otrzymać ją od firmy iHubGlobal?

Już od kilku lat kopanie kryptowalut staje się coraz bardziej popularne. Ceny koparek wykonujących jałowe
futures bitcoin

Czym są kontrakty futures na bitcoina / kryptowaluty i jak nimi handlować?

Kryptowaluty, takie jak bitcoin, są coraz częściej akceptowane jako forma waluty i przyciągają spekulantów. Do

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *